Izņemot Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), apvienības Vienotība un Visu Latvijai! - TB/LNNK (VL! - TB/LNNK) strikti ir pateikušas, ka nākamgad budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt starptautiskajiem aizdevējiem solītos 6% no valsts iekšzemes kopprodukta. Tas nozīmē, ka 2011. gada budžets saskaņā ar pašreizējām aplēsēm būs jākonsolidē (jāpalielina ieņēmumi, jāmazina izdevumi) par 350-395 miljoniem latu. Taču šī summa var būt arī mazāka, tas būs atkarīgs no izaugsmes ekonomikā. No konsolidējamā apjoma un arī no tā, cik lielu ietaupījumu nodrošinās tēriņu mazināšana, būs atkarīgas iespējamās izmaiņas nodokļos. Latvijas Banka gan strikti iebilst pret nodokļu paaugstināšanu nākamgad, jo tas varētu apstādināt jau tā nelielo izaugsmi ekonomikā.
ZZS redzējums, kā budžets būtu jākonsolidē, ir neskaidrs. Vienotības publiski teiktais pirms vēlēšanām liecina, ka pusi no nepieciešamās konsolidācijas nodrošinās dažādi taupības pasākumi, otru - nodokļu paaugstināšana. VL! - TB/LNNK no izdevumu samazināšanas vēlējās gūt divas trešdaļas, bet trešdaļu - no nodokļu paaugstināšanas. Vienotība un VL! - TB/LNNK vienprātīgi atbalsta 112 miljonus latu nākamgad gūt, īslaicīgi atsakoties no iemaksām pensiju 2. līmenī, bet ap 80 miljonus latu - no tēriņu mazināšanas valsts pārvaldē. No nodokļiem politiķi pirms vēlēšanām nākamgad bija gatavi celt tikai NĪN mājokļiem, tomēr neviens neteica, cik lielu summu tas papildus dotu budžetā. VL! - TB/LNNK runāja par likmes celšanu no pašreizējiem 0,1%-0,3% līdz 0,3%-1% no mājokļa kadastrālās vērtības, nosakot ar nodokli neapliekamo minimumu - 20 000 latu. Neapliekamā minimuma noteikšanu nekustamajam īpašumam vēlas arī ZZS. Vienotība teica, ka jaunajai valdībai būs jāizšķiras starp vairākiem Finanšu ministrijas (FM) izstrādātajiem risinājumiem nodokļu pamatnostādnēs, kas piedāvā likmi paaugstināt no 0,5% līdz 1,5% no kadastrālās vērtības. Vienlaikus Vienotības ieskatā jāapsver kompensējoši mehānismi mazturīgajiem, arī ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamā minimuma paaugstināšana. Tas, pēc VL!-TB/LNNK domām, nākamgad jāceļ no pašreizējiem 35 latiem līdz 55 latiem, bet par apgādājamajiem - no esošajiem 63 latiem līdz 80 latiem.
Ar IIN neapliekamā minimuma celšanu 2011. gadā cita starpā piedāvāja FM ar nosacījumu, ja tiktu atcelta samazinātā 10% PVN likme, kas ir spēkā vairākām precēm un pakalpojumiem. Teju visi politiķi publiskajā telpā pirms vēlēšanām šādu iespēju gan noraidīja, bet Vienotības sniegtās atbildes atšķīrās. Tās līderis Ģirts Valdis Kristovskis kategoriski noraidīja samazinātās PVN likmes atcelšanu jebkurai no precēm un pakalpojumiem, kam šobrīd ir spēkā samazinātā likme. Savukārt premjers Valdis Dombrovskis lika noprast, ka jaunajai valdībai būs jāizšķiras starp vairākiem FM piedāvātajiem risinājumiem, kā konsolidēt 2011. gada budžetu. Arī Vienotības sniegtās atbildes Ekonomistu apvienībai 2010 liecina, ka samazinātās 10% PVN likmes atcelšana vai PVN pamatlikmes palielināšana no pašreizējā 21% līdz 22-23% būs starp risinājumiem līdztekus NĪN likmes celšanai, sociālās apdrošināšanas iemaksu likmes paaugstināšana par 1-2% u. c., starp kuriem būs jāizšķiras. Pēc Ekonomistu apvienības 2010 pārstāves Olgas Ertuganovas Dienai teiktā, scenārijs par pilnīgu vai daļēju samazinātas PVN likmes atcelšanu vai pamatlikmes paaugstināšanu nākamgad ir ļoti ticams. Pēc ekonomista Vjačeslava Dombrovska sacītā, bez izmaiņām PVN likmēs nākamgad budžetu diez vai izdosies konsolidēt, jo strukturālas reformas valstī nav notikušas.