Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Nosargā uzvaru un iegūst iespēju

Četri piezemējumi jau pirmajās divdesmit spēles minūtēs ielika pamatu Latvijas regbija valstsvienības panākumam sestdien Daugavas stadionā Rīgā pret Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijas līdervienību Izraēlu. Otrajā puslaikā ne bez pūlēm pārsvaru izdevās noturēt, izcīnot uzvaru ar 29:22, kas kārtu pirms turnīra beigām nodrošina otro vietu un tiesības šovasar pārspēlē ar Horvātiju cīnīties par iekļūšanu līmeni augstākajā 2A divīzijā.

«Galvenais, ka komanda noskaņojās tikai cīņai par uzvaru,» izlases galvenais treneris Sergejs Lisko žurnālistiem skaidroja lielisko spēles sākumu. «Pretinieki pieļāva vairākas kļūdas, ko mūsu puiši prasmīgi izmantoja.» Jau piektajā minūtē Ingus Aivars rezultatīvi noslēdza pirmo laukuma saimnieku ofensīvu, bet desmit minūšu vēlāk Kristaps Bērziņš izmantoja rupju pretinieku kļūdu un skaistā sologājienā pāri vairāk nekā puslaukumam veica otro piezemējumu. Notikušais radīja sajukumu Izraēlas izlases spēlē, ko Latvijas regbisti turpināja izmantot - ar lieliskām piespēlēm izcēlās Valters Raņķis, ievadot nākamos trīs mājinieku piezemējumus.

Iegūtais 24:0 pārsvars nedaudz iemidzināja mājiniekus, un otrajā puslaikā viesiem teju izdevās atjaunot intrigu, taču tuvāk par septiņu punktu atstatumu Izraēlas komanda netika. «Iespējams, puiši juta lielo pārsvaru un sāka pieļaut paviršības. Tā kā spēles sākumā izmantojām viņu kļūdas, turpinājumā pretinieki sāka izmantot mūsējās,» norādīja Lisko. Komandas kapteinis Jānis Skuja pieļāva, ka pie vainas varēja būt arī fiziskais nogurums, tomēr pauda gandarījumu, ka svarīgā uzvara tika nosargāta.

Sestdien Latvijas regbisti izbraukumā spēlēs pret Dāniju, taču turnīra tabulā Latviju no otrās pozīcijas neviens vairs nevar izstumt. Tas nozīmē, ka vasarā būs iespēja spēlēt pret 2A divīzijas pirmspēdējās vietas ieguvēju Horvātiju par dalību līmeni augstākā turnīrā.

Latvija 29
Izraēla 22

Pēc puslaika 24:5
Eiropas Nāciju kausa 2B divīzija
Piezemējumi: Ingus Aivars, Kristaps Bērziņš (2), Matīss Zalcmanis, Leno Bramanis
Realizācija: Kristaps Bērziņš (2)
Turnīra tabula: Izraēla 33 punkti (8 spēles), Latvija 22 (7), Andora 20 (8), Dānija 13 (7), Serbija 6 (8)