Ceļā pēc otrā titula Kontadoram nācās izturēt ne tikai konkurenci ar citu komandu līderiem, bet arī pierādīt, ka Astana komandā galvenais braucējs ir viņš, nevis titulētais Ārmstrongs. «Tā bija sīksta cīņa, jo mēs abi gribējām uzvarēt kopvērtējumā. Šādai situācijai biju gatavojies, tāpēc arī guvu virsroku.»
Priekšpēdējā - 167 km garajā kalnu posmā - pēdējo izaicinājuma «cimdu» Kontadoram meta tuvākais sekotājs Andijs Šleks. «Andijs man lika nopietni pasvīst. Viņš nepieļāva kļūdas, un izšķirošo pārsvaru es nodrošināju tikai individuālajos braucienos,» pēc finiša Kontadors paslavēja nopietnāko konkurentu ārpus Astana komandas. Sestdien kalnos brāļi Šleki centās aizbēgt no Kontadora un Ārmstronga. Andijam Šlekam pa pēdām sekoja Kontadors. Abi finišēja 38 sekundes pēc uzvarētāja Huana Manuela Garates, un velobrauciena uzvarētāja liktenis praktiski bija izšķirts. Frankam Šlekam savukārt neizdevās sadeldēt 40 sekunžu atpalicību no kopvērtējumā trešajā pozīcijā esošā Ārmstronga.
Pēdējais 164 kilometru garais posms līdz Parīzei bija kā atpūta pēc sviedrēšanās Alpu kalnos. Andijs Šleks jau sestdienas vakarā esot iedzēris pa glāzei sarkanvīna ar komandas vadītājiem. Pekinas olimpisko spēļu čempions Fabians Kančelara posma sākumā pat filmēja ar videokameru, bet komentētāji mēļoja, ka Ārmstrongs brauciena laikā sarunās centies pierunāt Hushovdu un vēl dažus pārstāvēt viņa jauno komandu Radioshack.
Nākamgad būs interesanti, jo Ārmstrongs un Kontadors startēs no pretējām nometnēm. Brāļi Šleki savukārt sola darīt visu, lai pirmo reizi Tour de France vēsturē Parīzē uz goda pjedestāla stāvētu divi brāļi. Visiem vietas uz pjedestāla atkal nepietiks.