«Latvijā konkurence bija nopietna,» izvēli komentē žūrijas locekle Laima Slava, minot, ka sīvākais V.Johansona konkurents bijis Krišs Salmanis. «Taču Johansons atkal parādījis īpašu tehnoloģisku pieeju, kas reizē ir arī tēlaina. To grūti nenovērtēt, viņam ir lielas perspektīvas. Viņš strādā ar it kā netveramām lietām - skaņu, piemēram, bet dara to labi.»
V.Johansons bankas laikmetīgās mākslas balvai izvirzīts par personālizstādi Varavīksne tumsas valstībā, kas šogad risinājās Karostā, un projektu Gaisa straumes, kas pērn un aizpērn eksponēts Rīgā, Liepājā un Dortmundē. Rīdzinieki, iespējams, atcerēsies arī V.Johansona darbu Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla metu konkursā. Hāgas Sonoloģijas institūtā studējošais mākslinieks, kas darbos daudz izmanto medijus un skaņu mākslu, 2008.gadā kopā ar mākslinieku Kristapu Ģelzi un arhitekti Ilzi Miķelsoni uzvarēja konkursā, piedāvājot projektu Vēstures taktīla. Pašlaik mākslinieks piedaloties Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta projektā Mākslu un datorzinātnes mijiedarbes pētījumi, pētot haosa teorijas izmantojumu mūzikā. V.Johansona darbiem raksturīgi tiekties savienot dabas motīvus un zinātnes sasniegumus, radot vizuāli efektīgus un cilvēka maņas fascinējošus darbus. Varavīksne tumsas valstībā, piemēram, piedāvāja gaismas un skaņas instalāciju, kas balstījās cilvēka acs uztveres īpatnībās - jutībā uz noteikta garuma elektromagnētiskā viļņu spektra daļu, skatot to varavīksnes krāsu spektrā. Savukārt Gaisa straumes izmantoja ūdens svārstībās tehnoloģiju pārvērstu vēja skaņu, lai stāstītu par globālās sasilšanas radītajiem draudiem - aizvien postošākām vētrām.
Kandidātus balvai izvirza ekspertu komisija katrā valstī. Latvijas pārstāvi izvēlējās Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Eduards Kļaviņš, mākslas zinātniece Laima Slava, kritiķe un žurnāla Fotokvartāls galvenā redaktore Alise Tīfentāle, kritiķe Anda Kļaviņa, Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese un centra speciāliste Ieva Astahovska. Uz izvirzīšanu balvai pretendēja arī Kristīne Alksne, Jānis Avotiņš, Andris Eglītis, Ieva Epnere, Romāns Korovins, Leonards Laganovskis un Krišs Salmanis.
Swedbank mākslas balva (EUR 10 000) tiek piešķirta laikmetīgās mākslas pārstāvim, darbos vērtējot inovāciju un uztveramību plašā kultūras telpā. Kopš pagājušā gada uz balvu pretendē ne vien Baltijas valstu, bet arī Zviedrijas un Krievijas mākslinieki. 2004.gadā balvu izcīnīja Gints Gabrāns, savukārt pērn - Miks Mitrēvics. Gada beigās kandidātu izstāde un apbalvošana notiks Rīgas mākslas telpā.