Tiesa, progress nenotiek bez aizdomu ēnas - tieši notikumi ar sportu saistītos objektos kalpojuši par galvenajiem argumentiem vietējās «neoficiālās opozīcijas» cīņā ar valdošo varu, kur akcents tiek likts gan uz Daliņa stadiona «izgaisušajiem» kokiem, gan pašvaldības iejaukšanos vietējā uzņēmējdarbībā, privatizējot bijušo Valmieras piena viesnīcu, kas tagad darbojas VOC struktūrā.
Nule kā Valmieras pašvaldība nobalsojusi par piemiņas zīmes uzstādīšanu divkārtējam olimpiskā zelta ieguvējam, BMX braucējam Mārim Štrombergam. Taču krietni lielāka nozīme nākamo olimpiešu izaudzināšanā būs iecerētajiem projektiem - četrdesmit piecus gadus vecā peldbaseina rekonstrukcijai, slēgtās BMX trases būvniecībai un arī paplukušā Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijai. Kopējā tāme projektiem būs ap 11 miljoniem latu, darbus plānots sākt jau 2014. gada sākumā, stāsta VOC direktors Artis Jansons. Viņš arī norāda - akcenti nebūt neesot salikti tikai uz profesionālo sportu, jo iespējas sportiskām aktivitātēm esot jebkuram valmierietim un arī citu pilsētu iedzīvotājiem, kas ir apmēram puse no VOC noslodzes.
Valmieras pilsētas domes izpilddirektors Jānis Baiks atzīst - sporta bizness ir viens no Valmieras attīstības stūrakmeņiem. Vēl pirms desmit gadiem, kad tikko kā bija dibināts VOC, Valmiera tikai taustījusies pēc savas attīstības vīzijas. Tagad Valmiera sevi pozicionē kā brīvdienu pilsētu, kuras spēcīgākais magnēts līdz ar teātri ir sporta infrastruktūra, turklāt lielu artavu pilsētā ienes arī vietējās un ārvalstu sporta komandas, kas lielākoties paliek VOC viesnīcā Naktsmājas. Bijušais Valmieras domnieks, šobrīd Saeimas deputāts Romāns Naudiņš (VL!-TB/LNNK) gan uzskata, ka pašvaldība nav izmantojusi visas tūrisma attīstības iespējas: «Valmierai apkārt ir apvedceļš. Ļoti daudz cilvēku no Igaunijas un Krievijas puses brauc uz Rīgas lidostu, bet viņi vienkārši apbrauc Valmierai apkārt. Diennaktī tās ir apmēram 2000 privātās automašīnas ar ārvalstu numuriem.» Neizmantotu potenciālu slēpjot arī Valmieras slimnīca.
Turpretī vietējais opozicionārs Haralds Bruņinieks (Reformu partija) pašvaldībai pārmet, ka ar Naktsmāju iegādi tā kropļo vietējo tirgu. Pašvaldība viņa bažas absolūti noraida - tā iegādāta par ļoti izdevīgu cenu - 400 latiem kvadrātmetrā. Turklāt VOC pieguloša viesnīca esot bijusi vitāla nepieciešamība, kas tagad attaisnojoties. Cik var spriest, H. Bruņinieka un pašvaldības saķeršanās pamatā varētu būt arī personiski motīvi - H. Bruņinieks savulaik tika atbrīvots no Daliņa stadiona direktora amata par nesaimniecisku darbību. Pats taisnības cīnītājs gan saka, ka Valmiera izceļoties ar megaprojektiem bez pārdomātas un ilgtermiņa attīstības, viņš arī apšauba Daliņa stadiona rekonstrukcijas nepieciešamību. Turklāt jau gadus trīs notiek tiesvedība starp H. Bruņinieku un Valmieras domi, ko viņš apsūdz nelikumīgā koku izciršanā Daliņa stadionā un nesaimnieciskā kokmateriālu iztirgošanā, jo pašvaldība pat neesot uzskatījusi par vajadzīgu atbildēt, kur nocirstie koki palikuši. Tiesa, kad Diena sāka interesēties par izgaisušajiem kokiem, pasākums ieguva nelielu mistikas auru - pilsētā runā par izcirstām priedēm, H. Bruņinieks stāsta par nocirstiem sešdesmit ozoliem, savukārt J. Baiks rāda fotogrāfijas ar bērzu birztalu, kuras nobirušās lapas sakritušas tieši uz skrejceļa, un apgalvo: «Ja tur būtu bijuši šie ozoli, mēs stadionā nevis futbolu spēlētu, bet gan paslēpes.» Tiesvedība nocirsto koku jautājumā vēl turpinās.