Vienlaikus pētījums parāda, ka strauji optimistiskāks kļuvis iedzīvotāju viedoklis par ekonomisko situāciju valstī un tās attīstību, bet krietni piesardzīgāk iedzīvotāji izsaka optimistiskas prognozes par savas ģimenes materiālo situāciju.
Piemēram, indikatora vērtējums, kas ilustrē iedzīvotāju noskaņojumu attiecībā uz Latvijas ekonomiskās situācijas attīstību, no zemākā punkta 2009. gada februārī - mīnus 80 - pakāpies līdz mīnus sešu punktu atzīmei šajā gadu mijā. Tai pašā laikā ģimenes materiālā stāvokļa izmaiņu vērtējums šajā laikā variējis tikai mīnus 38 līdz mīnus 18 punktu robežās.
Kopumā pieaug iedzīvotāju skaits, kuri uzskata, ka Latvija patlaban attīstās pareizā virzienā - 28% pretstatā, piemēram, 2009. gada februārim, kad tā uzskatīja tikai 3% respondentu. Turklāt, lai gan pretējs viedoklis vēl aizvien tiek pausts biežāk un aptuveni 50% aptaujāto uzskata, ka situācija valstī attīstās nepareizā virzienā, šādi domājošo iedzīvotāju īpatsvars četros gados ir samazinājies par vairāk nekā 35 procentpunktiem.
DNB Latvijas barometrs, kas kļuvis par populāru ikmēneša pētījumu, tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā. LETA