Ja būtu tāda iespēja, OSI iegādes mērķis būtu zinātniskās darbības un farmācijas apvienošana. «Mēs izvērtējam iespējas, kā paplašināt savu sadarbību, - kopīgi tiek izskatīti jautājumi par vairāku patentaizsargātu un patentbrīvu produktu izstrādi un to komercializācijas procesa sākšanu,» saka J. Romanovskis.
«Mēs neesam nodoti privatizācijai,» sarunā ar Dienu uzsver OSI direktors. Institūts uzņēmumam Grindeks esot «stipri par lielu». OSI strādā aptuveni 300 darbinieku, bet farmācijas kompānijā - tuvu 800. Pēc I. Kalviņa domām, institūta iegāde būtu neizdevīga gan valsts ekonomikai, gan zinātnei: «Latvijā ir vismaz 20 farmācijas un ķīmijas uzņēmumu, kuriem nepieciešama OSI palīdzība. Ja būsim Grindeks uzņēmums, pārējiem jākar zobi vadzī.» Latvijas uzņēmumiem piedāvātās cenas līdzinoties pašizmaksai. Institūtam kļūstot par privātuzņēmumu, tās būs jāaizmirst.
Saskaņā ar Zinātniskās darbības likumu OSI ir valsts zinātniskais institūts - atvasināta publiska persona, kas atrodas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pakļautībā, informē IZM pārstāve Dace Jansone-Klasiņa. Ar šādu statusu institūtu privātuzņēmums nespēj iegādāties. Statusa maiņa būtu IZM un paša institūta kompetence, tomēr ministrijā šāda iespēja līdz šim nav apspriesta.