Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Panāca savu kompensācijas laikā

Divās Euro 2016 futbola kvalifikācijas otrdienas spēlēs otrā puslaika kompensācijas laikā notika dramatiski pavērsieni, kas mainīja mača likteni. Pasaules čempionvienība Vācija otro spēli pēc kārtas palika bez uzvaras - kompensācijas laika ceturtajā minūtē īrs Džons Ošī panāca izlīdzinājumu (1:1), bet Portugāles izlasi no neveiksmes glāba Krištianu Ronaldu, kurš kompensācijas laika piektajā minūtē izrāva savai komandai uzvaru izbraukumā pār Dāniju (0:1).

Otrdien gan bija arī tāda spēle, kurā nebija kompensācijas laika un pat ne otrā puslaika. Albānijas un Serbijas izlašu spēle tika apturēta pirmā puslaika 40. minūtē, kad virs laukuma lidoja Lielalbānijas karogs. Abu valstu starpā joprojām nav rimis konflikts par Kosovu, kas pasludinājusi neatkarību. Kāds no serbu futbolistiem mēģināja savākt šo karogu, bet albāņu futbolisti to neļāva. Sākās dūru vicināšana starp futbolistiem, un arī fani nepalika malā. UEFA izmeklēs šo spēli un sola piešķirt bargas sankcijas.

Tomēr par otrdienas lielāko sensāciju parūpējās Ziemeļīrijas futbolisti. FIFA rangā 71. pozīciju ieņemošā Ziemeļīrija (2012. gada septembrī vēl bija 129. vietā) izbraukumā ar 2:0 pārspēja šīs vasaras Pasaules kausa astotdaļfinālisti Grieķiju un negaidīti kļuvusi par F grupas līderi ar perfektu bilanci - trīs uzvaras tikpat spēlēs. Turpretim grieķi ar vienu punktu ir priekšpēdējie.

Euro 2016 kvalifikācija
D grupa: Vācija - Īrija 1:1 (Kross 71. - Ošī 90.), Polija - Skotija 2:2 (Mačinskis 11., Miliks 76. - Melounijs 18., S. Naismits 57.), Gibraltārs - Gruzija 0:3 (Gelašvili 9., Okriašvili 19., Kankava 69.). Tabula: Polija 7 punkti, Īrija 7, Vācija 4, Skotija 4, Gruzija 3, Gibraltārs 0.
E grupa: Sanmarīno - Šveice 0:4 (Seferovičs 10., 23., Džemaili 30., Šakiri 79.). Tabula: Anglija 9, Lietuva 6, Slovēnija 6, Igaunija 3, Šveice 3, Sanmarīno 0.
F grupa: Somija - Rumānija 0:2 (Stancu 54., 83.), Grieķija - Ziemeļīrija 0:2 (Vords 9., K. Lafertijs 51.), Fēru salas - Ungārija 0:1 (Šalai 21.). Tabula: Ziemeļīrija 9, Rumānija 7, Somija 4, Ungārija 4, Grieķija 1, Fēru salas 0.
I grupa: Dānija - Portugāle 0:1 (Ronaldu 90.), Serbija - Albānija 0:0 (spēle netika pabeigta nekārtību dēļ). Tabula: Albānija 4 punkti (2 spēles), Dānija 4 (3), Portugāle 3 (2), Serbija 1 (1), Armēnija 1 (2).