Uzzinot par to, kādas summas izņemtas kratīšanās pie personām, kuras apcietinājumā atrodas vēl šobaltdien, sabiedrības sašutumam nebija robežu. Šķita, ka tik klaja bezkaunība kā koruptīvi iepirkumi BKUS noteikti nevar palikt nesodīta. Par sodu BKUS un Rīgas firmas Pamats darboņiem, protams, lems tiesa.
BKUS valdes priekšsēdētājs Dzintars Mozgis pirms diviem mēnešiem publiski skaidroja, ka arī viņam likusies aizdomīga Rīgas firmas Pamats biežā uzvarēšana BKUS rīkotajos konkursos. Nu atklājas, ka jaunizveidotā iepirkumu konkursa komisija tādu jautājumu kā konkursa pretendentu reputācija uzskata par gaužām maznozīmīgu. Kā citādi izskaidrot to, ka teju sešsimt tūkstošus latu vērta projekta realizāciju plānots uzticēt Rīgas firmai Pamats, kuras interesantā sadarbība ar A.Lisenko un A.Kramzaku jau pamatīgi aptraipījusi arī BKUS reputāciju? Nekādi aizbildinājumi par to, ka jaunajai konkursa komisijai nav bijis zināms par šī pretendenta apšaubāmo slavu, nav iespējami - skandāls ap BKUS būvdarbu iepirkumiem bija gana skaļš. Domājams, tieši šī skandāla un A.Kramzaka apcietināšanas dēļ BKUS šī gada novembra beigās Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicēja grozījumus rekonstrukcijas iepirkuma sludinājumā, proti, pagarināja piedāvājumu iesniegšanas termiņu un mainīja sludinājumā norādīto kontaktpersonu.
Iespējams, SIA Rīgas firma Pamats patiešām iesniedza vislētāko piedāvājumu, taču šajā gadījumā noteikti bija jāvērtē ne tikai piedāvājuma cena, bet arī konkrētā pretendenta reputācija. Publisko iepirkumu likumā ir pants, kas noteic, ka no iepirkumu konkursā vērtējamo pretendentu loka ir izslēdzami tādi uzņēmumi, kuri ar spēkā stājušos tiesas spriedumu atzīti par vainīgiem koruptīvos nodarījumos. Nedz apcietinātie BKUS darbinieki, nedz SIA Rīgas firma Pamats valdes loceklis A.Kreicers pagaidām par iespējamiem koruptīviem darījumiem nav notiesāti. Taču ļoti ticams, ka notiesājošs tiesas spriedums ir tikai laika jautājums, tādēļ šo aspektu noteikti varēja ņemt vērā, lemjot par iepirkumu konkursa uzvarētāju.