Kaut kāda kripata taisnības jau G. Daudzes uzskatos ir. Saeimu nudien ievēl Latvijas pilsoņi, kuru vidū, ja varam ticēt aptaujai, ko nesen veica SKDS, ir 27% tādu, kas daļēju nodokļu nemaksāšanu uzskata par attaisnojamu.
Taču tam, ka vēlētāju vidū ir cilvēki, kuru morālā stāja ir apšaubāma, nevajadzētu būt aizbildinājumam citu cilvēku, konkrēti, kādu G. Daudzem zināmu deputātu, apšaubāmajam godaprātam.
Nav taču manīts, ka kāds, kurš pretendē uz tautas priekšstāvja godu, savu priekšvēlēšanu kampaņu balstītu uz savu trūkumu atzīšanu. Priekšvēlēšanu laikā taču visi sola strādāt pēc tīrākās sirdsapziņas, būt godīgi un taisnīgi. Potenciālie deputāti parasti noklusē gan tikšanu pie būvatļaujas, «materiāli stimulējot» atbildīgos būvvaldes ierēdņus, gan citus grēkus. Gluži pretēji - ja žurnālisti uziet pēdas kādiem apšaubāmiem darījumiem, no deputāta amata kārotāju puses lielākoties atskan sūdzības par politisko oponentu inspirētām nomelnošanas kampaņām.
Vienu gan G. Daudze, šķiet, nekad nebūs dzirdējis. Proti, saskaņā ar sabiedriskās domas izzinātāju atzīto tie, kuri attaisno nodokļu nemaksāšanu, ļoti bieži argumentē, ka nodokļus maksāt nav vērts, jo nav īsti saprotams, kā tiek izmantota nodokļos samaksātā nauda. Šis, protams, nav labs attaisnojums, taču korelācija starp arvien lielāku neuzticēšanos valsts varai un iedzīvotāju lojalitātes samazināšanos tomēr ir. Iespējams, paruna par zivi, kas pūst no galvas, ir banāla, tomēr kāds patiesības grauds tajā noteikti slēpjas.