Likums nosaka - ja apdrošināšanas sabiedrības pašu līdzekļu summa ir mazāka par garantijas fondu (2,2 miljoni latu), apdrošināšanas sabiedrībai jāiesniedz plāns tūlītējai tās atjaunošanai līdz garantijas fonda apmēram. Marta beigās minēto līdzekļu nepietiekamība bija aptuveni 2,5 miljoni latu. Lai līdzekļus atjaunotu, RSK pārdos nekustamo īpašumu Rīgā, Lāčplēša ielā 60, uzņēmumam Rīgas nami par sertificētā vērtētāja BDO Invest Rīga noteikto nekustamā īpašuma tirgus vērtību Ls 787 000, veicot ieguldījumu struktūras maiņu, kā arī atteiksies no civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas licences. Tomēr, īstenojot abus iepriekšminētos rīcības modeļus, saglabājas naudas līdzekļu iztrūkums, kura vienīgais risinājums ir pašvaldības ieguldījuma palielināšana RSK pamatkapitālā. Pagājušajā nedēļā nosūtītajā vēstulē RSK valde norāda, ka akcionāram būtu jālemj par RSK pamatkapitāla palielināšanu vismaz par 1,25 miljoniem latu.
«Nav runas par RSK maksātnespēju vai ko tamlīdzīgu,» uzsver pilsētas mēra Jāņa Birka (TB/LNNK) preses sekretāre Kristīne Liepa, bet nenoliedz, ka uzņēmumam ir finanšu grūtības. Tiklīdz tiks palielināts kompānijas pamatkapitāls, situācija RSK uzlabosies un tam licenču anulēšana nedraudēs. K.Liepa arī atzīmē, ka RSK klientiem nav jāraizējas, ka viņu polises varētu netikt apmaksātas: «Satraukumam nav pamata. Tiek darīts viss, lai uzņēmums varētu normāli strādāt.»
Trešdien domes komitejas sēdē tika atbalstīts sagatavotais lēmumprojekts par papildu ieguldījuma veikšanu RSK pamatkapitālā. Pirmdien, 25.maijā, šo jautājumu plānots skatīt Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komitejā, bet galīgo lēmumu varētu pieņemt domes sēdē otrdien.
Papildus šim lēmumam pašvaldība arī izvērtēs iespēju uz laiku apturēt RSK privatizācijas gaitu, kamēr nostabilizēsies kompānijas stāvoklis un ekonomiskā situācija kopumā. «Nav lietderīgi ieguldīt domes naudu, ja RSK tūliņ tiktu pārdots,» piebilst mēra preses sekretāre.
Diena jau nesen rakstīja, ka no vairākām medicīnas iestādēm atskanējušas sūdzības, ka Rīgas pašvaldības apdrošināšanas kompānija RSK naudu par sniegtajiem pakalpojumiem pārskaita ļoti novēloti - trīs līdz četru mēnešu laikā, kas nav raksturīgs citām apdrošināšanas kompānijām. Turklāt šāda rīcība ietekmē arī pacientus, jo ir gadījumi, kad ārsti tādēļ atsakās pieņemt RSK polises un liek maksāt par pakalpojumu uzreiz skaidrā naudā. Tas nozīmē, ka pacientiem, lai naudu atgūtu, pašiem jānes čeki uz RSK, bet arī tur nākas ilgi gaidīt to apmaksu. Kompānija un tās uzraugi gan norādīja, ka nav pamata runāt par uzņēmuma finansiālajām grūtībām.