Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pau Gazols ļauj Spānijai atgriezties Eiropas tronī

Ar pelnītu Spānijas komandas triumfu svētdien Lillē noslēdzās 39. Eiropas čempionāts (EČ) basketbolā vīriešiem. 35 gadus vecā centra uzbrucēja Pau Gazola apturēšana bija pārāk ciets rieksts arī lietuviešiem, pret kuriem Spānija finālā rekordliela skatītāju pulka (27 372) priekšā dominēja jau no pirmajām minūtēm un uzvarēja ar 80:63. Gazols šo pāris nedēļu laikā demonstrēja pēdējos EČ finālturnīros nebijušu dominanci un nešaubīgi tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju.

Otro jaunību piedzīvojošais Čikāgas Bulls uzbrucējs Gazols finālā guva 25 punktus un 12 atlēkušās bumbas, bet vēl iespaidīgāka bija viņa uzstāšanās pusfinālā pret laukuma saimnieci Franciju, kad Pau guva pusi no savas komandas 80 punktiem, turklāt lielāko daļu no tiem - pēdējā ceturtdaļā un pagarinājumā. Pirms tam Gazols ar 27 punktu spēli ceturtdaļfinālā apturēja arī Grieķiju, kas kopā ar Franciju bija starp turnīra galvenajām favorītēm. Līdz spēlei pret Spāniju, kurai abas zaudēja spraigā galotnē.

«Protams, Pau ir mūsu līderis un basketbolists, uz kuru apzināti spēlējam, taču novērtējiet arī pārējos mūsu spēlētājus. Viņi visi ir savu Eirolīgas klubu līderi un izcilas zvaigznes, taču kopējā mērķa vārdā nolika savu ego maliņā, lai mēs kopā ar Pau sasniegtu vislabāko rezultātu,» Spānijas izlases galvenais treneris Serdžio Skariolo vēl pēc uzvaras pusfinālā pār Franciju atgādināja, ka basketbols ir komandu sporta spēle, taču vienlaikus uzslavēja Gazola līdera dotības laukumā un ārpus tā.

Titulētā Spānija pārtrauca trīs gadu ilgo sēriju bez zelta godalgām nozīmīgākajos turnīros, bet uzslavas pelnījuši arī lietuvieši, kuriem gan otro reizi pēc kārtas nācās samierināties ar EČ sudraba godalgām. «Pirms turnīra teicu, ka paaudžu maiņas un vairāku potenciālo līderu nespēlēšanas dēļ būs ļoti sarežģīti, un, raugoties no šī skatupunkta, otrā vieta mums ir ļoti labs sasniegums, taču noteikti gribējām uzvarēt. Viņi šovakar spēlēja labāk par mums,» atzina lietuviešu galvenais treneris Jons Kazlausks.

Līdzās Gazolam un viņa tautietim Serhio Rodrigesam simboliskajā piecniekā iekļauti lietuvieši Jons Valančūns un Jons Mačulis, kā arī mājinieks Nando de Kolo.