Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Pēc pauzes ne savā ādā

Neveiksmīgi pēdējie uzbrukumi liedza TTT Rīga basketbolistēm vēl vairāk samazināt deficītu FIBA Eirokausa astotdaļfināla pirmajā spēlē pret Venēcijas Reyer (61:67) un uz atbildes spēli Itālijā doties ar vēl pamatotākām cerībām uz panākumu divu spēļu summā. Galarezultātu gan var uzskatīt par labu, ņemot vērā, ka otrajā puslaikā viešņām bija 19 punktu pārsvars.

Lai gan pretinieces pašā spēles sākumā uz vairākām minūtēm palika bez savas līderes, bijušās WNBA čempiones Karimas Kristmas, tas viešņām netraucēja jau pirmajā ceturksnī iegūt desmit punktu pārsvaru (4:10). TTT Rīga basketbolistes spēlēja pasīvi abos laukuma galos, apstiprinot bažas par spēļu prakses trūkumu un viesspēlētāju Kristenas Mennas un Sidnijas Kārteres nepilnīgo fizisko kondīciju pēc atgriešanās no dzimtenes. Abām labāku sniegumu parādīt traucēja arī savainojumi. Vēl nedēļas sākumā nebija skaidrības, vai Menna varēs spēlēt atsvaidzinātas kājas traumas dēļ, bet Kārtere pirmā perioda beigās savainoja potīti, piezemējoties pēc caurgājiena. Spēli gan viņa pabeidza, bet kopumā atgādināja vien ēnu no ierastās līderes, turklāt traumas sekas, visticamāk, varēs novērtēt vien pēcspēles dienā.

Latvijas čempiones uzbrukumā spēlēja sasaistīti, zaudēja cīņu zem groziem, un viešņas līdz trešās ceturtdaļas vidum kontrolēja notikumus laukumā, iegūstot pat 19 punktu pārsvaru (30:49). Rīdzinieču spēli iekustināja rezervistes Ieva Kūlīte, Liene Priede, Baiba Eglīte, Anda Eibele, kuru radīto vilni pēcāk noķēra arī pamatspēlētājas - ar Ievas Krastiņas, Mennas un Kārteres pūlēm galotnē izdevās pietuvoties līdz pat trīs punktu atstatumam. «Diemžēl, kad bijām tuvu, mazas mūsu kļūdas ļāva viņām atkal palielināt atrāvienu,» secināja TTT Rīga galvenais treneris Aigars Nerips. Tiesa, spēles beigas viņā rosināja optimismu pirms atbildes spēles Venēcijā: «Seši punkti mūsdienu basketbolā nav daudz, taču, lai atspēlētos, būs jāspēlē labāk jau no paša spēles sākuma.»