Tie, kas mīl blandīties pa pasauli un var atļauties vismaz četrkārt pārmaksāt par ēdienu «aktiera vārda dēļ», zinās, kur meklēt Seksa un lielpilsētas Mr. Biga eleganto The Cutting Room ar lielisku džezu vakaros, kur - neatvairāmi brutālā mačo Džerārda Batlera pašgatavoto cepto ribiņu konveijeru Shin BBQ, kur Holivudas tuvumā paslēpusies Stīvena Spīlberga visai infantili iekārtotā ieskrietuve Milky Way, kuras galvenā vērtība gan ir režisora mamma Lia Adlere, viņas teju leģendārās «košera bļodas» un klientu apčubināšana ar «īstas ebreju ģimenes mīlestību». Adleres kundze tiešām bieži pieskata restorānu.
Pavisam izsmalcinātiem gurmāniem vērts kolekcionēt visus de Niro restorānus: Tribecca Grill Ņujorkā, Nobu ar nu jau 14 filiālēm visur uz globusa un jaunāko gastroprojektu - itāļu tratoriju (traktieru) ķēdi Ago, kuru pat nīgrākie restorānu kritiķi regulāri slavē kā «labāko itāļu vienkāršo ēdienvietu» gan Ņujorkā, gan Lasvegasā, gan Losandželosā.
Mani pārsteidza ziņa, ka arī progresīvās jaunatnes kinoelks aktieris, sociālo tīklu aktīvists, producents un vispār gudrinieks Eštons Kačers Losandželosā atvēris restorānus! Saucas nu ne īpaši oriģināli - Dolce un Geisha House, toties uzreiz skaidra šo ēstuvju orientācija.
Dolce gada laikā kļuvis par jaunās paaudzes Holivudas slavenību iecienītu brokastu vietu. Iemesls ir pavisam dīvains - te ir demokrātiski «brokastu komplekti», kas patīk studentiem (jo tas ir viņiem pa kabatai). Kāds mans draugs, atgriezies no L. A., ziņoja - aplusk (tas ir aktiera niks sociālajos tīklos: Ashton + Kutcher = aplusk) pēc februārī notikušā brauciena uz Maskavu un Sibīriju, kur Kačers bija prezidenta Obamas svītas sastāvā, burtiski aizdedzies ar sapni par Sibīrijas pelmeņiem un izgudrojis Dolce piedāvāt savu fantāziju par krievu pelmeņu tēmu. Aplusk pelmeņa - buterbroda (sviestmaizes tātad) recepte ir ģeniāla savā vienkāršībā.
Vajag trauslo, plāno pelmeņu mīklu sagriezt divos 15 cm kvadrātos. Uz vienas plāksnes kraut veselu ēdmaņas karnevālu - pa druskai jauna kazas siera, prošuto (plānas itāļu šķiņķa šķēlītes), spinātu biezeņa vai dārzeņu ragū (salīdzināsim ar bulgāru lečo), kūpināta tītara (vistas, pīles…) krūtiņas šķēlīti un sagrieztu puravu. Virsū uzstiept otru pelmeņmīklas plēves pusi un rūpīgi salocīt, saspiežot «pa vīlēm» - tieši tā, kā kad jūs gatavotu lielu pelmeni.
Tad fiksi uz pannas verdošā eļļā un cept, līdz zeltaini kraukšķošs (vai 15 min cepeškrāsnī 180 grādos). Pirms liekat uz šķīvja, nosusiniet papīra salvetē, lai nav taukains. Pildījums - kā jau labam pelmenim - ārā nekritīs, ja uzmanīgi ēdīsit, taču tas, kas tur iekšā būs savā suliņā sacepies, - fantastika! Sātīgi bez gala.