Rīgā +20 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Pēriens Bratislavā

Vissliktāk aizvadīta pirmā trešdaļa izšķira mača iznākumu. Rīgas Dinamo KHL čempionātā Bratislavā zaudēja Slovan ar 1:5. Līnuss Videls rīdziniekiem guva vienīgos vārtus. Pēdējā otrā izbraukuma spēle piektdien Zagrebā ar Medveščak.

Nepiepildījās cerība, ka spēlē Bratislavā rīdziniekus varētu pavilkt komandā spēlējošie abi slovāki Milans Jurčina un Marcels Hosa, kā arī čehu vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kuram spēle kaimiņvalstī arī bija īpaša. Vienpadsmit metieni un četras ielaistas ripas, protams, ir ļoti zems rādītājs vārtsargam, taču Sedlāčeku zaudētajos vārtos īpaši nevar vainot, lai gan jāatzīst - komandu viņš grūtās situācijās arī neizglāba.

Pirmo reizi laukumā iznākot ceturtajam virknējumam, Slovan izspēlēja ripu līdz vārtu guvumam jau tukšos vārtos. Otrajā ripā Mihals Vondrka apspēlēja Krišjāni Rēdlihu, bet nākamajās divās ripās ar mīnusa zīmi jau nospēlēja Jurčina. Muļķīgs pārkāpums pie apmales, un Milana noraidījuma laikā Slovan panāca 3:0. Pēc tam jau rīdzinieki spēlēja skaitliskajā vairākumā un Jurčina pazaudēja ripu uz pretinieku zilās līnijās, ļaujot mājiniekiem gūt vārtus situācijā divatā pret vienu aizsargu. Pēc pirmā perioda rīdzinieki jau zaudēja ar 0:4 un Sedlāčeka vietā vārtos stājās Edgars Masaļskis.

No treneru puses tas bija pirmais solis komandas sapurināšanai. Otrā perioda vidū tika sajaukti arī aizsargu pāri, dodot iespēju spēlēt jaunajam Edmundam Augstkalnam un uz rezervistu soliņa nosēdinot Jurčinu. Slovan visai izteikti sāka spēlēt uz labvēlīgā rezultāta noturēšanu. Dinamo uzbruka vairāk, un jau kuro reizi šosezon realizācija bija zemā līmenī. Otro spēli pēc kārtas rīdzinieki izdarīja divreiz vairāk metienu, bet zaudēja.

Arī pēc otrā klupiena pēc kārtas izbraukumā rīdzinieki saglabāja vietu izslēgšanas komandu zonā, taču konkurenti «zem strīpas» ir aizvadījuši vienu vai pat divas spēles mazāk. Šajā nedēļā sasniegt izbraukuma normu - 50 procentus punktu - vairs nebūs iespējams, taču jebkurā gadījumā Zagrebā jāsasparojas, lai šoreiz mājās neatbrauktu pilnīgi tukšā.