Laureātu apbalvošanā NT piedalījās arī kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, kura pauda pārliecību, ka blakus spožiem pasaules mēroga latviešu režisoriem, aktieriem un scenogrāfiem ar laiku varētu ierindoties arī mūsu dramaturgi.
Šoreiz konkursa žūrija starp lugām neieraudzīja nevienu, kas pretendētu uz pirmo godalgu un neapšaubāmi būtu notikums ar plašu rezonansi gan teātrī, gan sabiedrībā. Savukārt otru godalgu dalīja pieredzējušie dramaturgi - Lelde Stumbre ar lugu Bilde un Lauris Gundars ar darbu Antiņš. Katrs saņēma 1000 latu prēmiju, bet trešās vietas laureāte - debitante dramaturģijā Māra Jakubovska - par lugu Uguntiņa pelnos ieguva 500 latu. Lai arī konkursa lugās iezīmējas tendence runāt, turklāt bez izskaistinājumiem, par to, kas notiek Latvijā, trīs lugas laureātes ir ļoti atšķirīgas.
NT direktors Ojārs Rubenis paziņoja, ka konkursā uzvarējušos dramaturģijas darbus teātris centīsies tuvāko divu gadu laikā iekļaut savā repertuārā. Tāpat teātris izrādījis interesi uz kādu laiku paturēt savā redzeslokā vēl dažus labākos konkursa sniegumus: Madaras Rampānes Dzimšanas dienu, Viļa Lācīša Uzmodināt Lāčplēsi, Rasas Bugavičutes Fermātu, Vigitas Pumpures Kuci, Daces Lešinskas Persefones nolaupīšanu, kā arī Dainas Ozoliņas lugu bērniem Lielākā Ziemassvētku dāvana.
«Mums kā nacionālajam teātrim ir īpaši jārūpējas par nacionālās dramaturģijas tapšanu un uzvešanu uz teātra skatuves. Tā ir mūsu misija,» saka O. Rubenis un uzsver, ka NT arī turpmāk grib attīstīt šo virzienu.
Konkursantu vidū bija daudz jauno autoru, kas ir Latvijas Kultūras akadēmijas dramaturģijas apmācības «augļi» - lielākoties Laura Gundara bijušie vai esošie studenti -, kā arī Daiņa Grīnvalda vadītās Literārās akadēmijas dramaturģijas sekcijas audzēkņi. «Plecu pie pleca konkursā sacentās dramaturgi ar vārdu un iesācēji, skolotāji un viņu skolēni,» komentē I. Struka. Jau vairākkārt piedalījusies lugu konkursu žūrijā, viņa secinājusi, ka šogad ir acīmredzami audzis lugu profesionālais līmenis un žanru dažādība, savukārt tēmu lokā pārliecinoši iezīmējas arī izvēlētās vides un cilvēku pazīšana un izjūta. Vairākums lugu vairs netop, noslēdzoties no ārpasaules savā darbistabā pie datora, bet raugoties un mēģinot saprast, kas notiek Latvijā. L. Gundars pēc apbalvošanas atzina, ka, katru dienu strādājot ar jaunajiem dramaturgiem, viņš redz, cik viņiem ir būtisks šāds konkurss. «Teātra konkurss noteikti motivē vairāk nekā konkurss kā tāds,» viņš saka.
Lugu pieteikšana konkursam tika izziņota jūnijā, un darbu izvērtēšanā piedalījās: Edmunds Freibergs, Ieva Struka, Rita Melnace, Jānis Kaijaks, Madara Aizgrāve, Ojārs Rubenis, ar daļu iepazinās arī Mihails Kublinskis, Indra Roga, Valters Sīlis un Valdis Lūriņš.