Kima Čen Ira statuja ir sešus metrus augsta. Tajā vadonis redzams vējā plīvojošā mētelī auļojam zirga mugurā, un blakus viņam jāj tēvs - Ziemeļkorejas dibinātājs Kims Ir Sens. Ar sirdstrieku mirušais vadonis savas dzīves laikā vairākkārt noraidījis ideju uzstādīt viņam veltītu bronzas statuju. Diktators aizbildinājās, ka nav to pelnījis, pirms neizpildīs solījumu padarīt Ziemeļkoreju par pārtikušu valsti, vēstīja ziņu aģentūra AP. Taču Kima Čen Ira valdīšanas laikā tauta slīga badā, lai no ārpasaules izolēto valsti tās vadonis padarītu par kodollielvaru.
16. februāris par godu Kima Čen Ira dzimšanas dienai nosaukts par Mirdzošās zvaigznes dienu. Mirdzošā zvaigzne, visticamāk, ir atsauce uz Kima Čen Ira 17 valdīšanas gados izvērsto valsts politiku, kuras stūrakmens bija bruņošanās. Cildinot mirušā diktatora panākumus militārajā sfērā, viņam piešķirta arī ģeneralisimusa pakāpe. Valsts vadošā ziņu aģentūra slavēja vadoņa darbu kodolprogrammas izveidē, turklāt viņš esot uzvarējis konfrontācijā ar ASV un imperiālismu.
Par godu diktatora atcerei valstī arī izdotas pastmarkas, kā arī zelta un sudraba monētas ar Kima Čen Ira attēlu. Viņam veltīti piemiņas vārdi iecirsti kalnu grēdās. Kima Čen Ira vārdā nosaukts arī speciāls ordenis, ko piešķir par īpašiem nopelniem «sociālistiskās nācijas uzplaukuma» un militārās varas veicināšanā. Ar to jau apbalvoti vairāk nekā 130 cilvēki.
Tikmēr analītiķi norāda, ka Kimu dinastijas kulta stiprināšana iezīmē jaunā valsts līdera un nelaiķa dēla Kima Čen Una varas konsolidācijas procesu. «Tas skaidri norāda, ka Kima Čen Una statuss tiek stiprināts un Ziemeļkorejas elite apņēmusies viņu noturēt pie varas, lielākoties lai aizsargātu savas intereses šajā sistēmā,» Dienvidkorejas analītiķis Paiks Hak Suns norādīja aģentūrai AFP.