Pilsoniskās savienības līderis Ģirts Valdis Kristovskis žurnālistiem teica, ka tas nemainīs konceptuāli jau atbalstīto lēmumu par vienotas Vienotības partijas izveidi. Tās dibināšanas kongress ir paredzēts 6. augustā, lai gan līdz ārkārtas vēlēšanām partija vēl nebūs reģistrēta un Vienotība tajās startēs kā apvienība.
Uz jautājumu, vai viņš ar domubiedriem varētu pievienoties Valda Zatlera veidotajai reformu partijai, Ģ. V. Kristovskis atbildēja noliedzoši - viņš bija aicinājis V. Zatleru iesaistīties Vienotībā, bet, ja bijušais prezidents ir izšķīries veidot savu politisko spēku, tas varētu kļūt par Vienotības tuvāko sabiedroto. Ja notiks ārkārtas vēlēšanas, esot jātiecas uz to, lai abi šie politiskie spēki veidotu nākamo koalīciju, uzskata PS līderis. Kvoruma trūkumu PS kopsapulcē priekšsēdis skaidroja ar to, ka vasarā tik liela biedru skaita dalību kongresā nodrošināt ir grūti, tāpēc jau partijas valde bija rēķinājusies, ka pēc 16 dienām var nākties sasaukt atkārtotu sapulci, uz kuru tikšot lūgts ierasties visiem, kam tas vien ir iespējams. Tā arī varētu būt pēdējā Pilsoniskās savienības kopsapulce, ja tai izdodas lēmumu par reorganizāciju pieņemt - tam būs nepieciešams divu trešdaļu klātesošo balsu vairākums.
Iebilstot pret partijas likvidāciju, kas faktiski notiek, ja tā iekļaujas Vienotībā, ceturtdien par aiziešanu no tās paziņoja PS Cēsu nodaļas biedri Raita Sijāta vadībā. Nodaļai neesot izprotams lēmums likvidēt partiju, ņemot vērā tās pārstāvniecību Eiropas Parlamentā, Saeimā un pašvaldībās. Viņi nolēmuši iesaistīties Dāvja Stalta vadītajā biedrībā Demokrātiskie patrioti, kurā ir no PS aizgājušie kolēģi. Savukārt šī biedrība ir sākusi sarunas par sadarbību kā ar nacionālo apvienību Visu Latvijai!-TB/LNNK, tā ar V. Zatleru. Ir iespējams, ka tās cilvēki arī kandidē vēlēšanās no šo partiju sarakstiem.
No PS aizejošie cēsnieki uzskata, ka Pilsoniskajai savienībai vajadzētu sadarboties ar nacionālo apvienību un reformu partiju. Ģ. V. Kristovskis žurnālistiem atzina, ka ir tikai dzirdējis Cēsu kolēģu paziņojumu, bet nav saņēmis oficiālus dokumentus un ar viņu šie biedri neesot konsultējušies par tādu soli. Taču viņš saprotot, ka daļa cilvēku šajā politiskajā situācijā izjūt vēlmi mainīt arī politisko piederību, un viņam šis lēmums ir jārespektē.