Uz bērēm nespēja ierasties ASV prezidents Baraks Obama, Vācijas kanclere Angela Merkele, Francijas prezidents Nikolā Sarkozī. Toties bija ieradušies vairāku Austrumeiropas valstu līderi, kas uz Poliju devās ar automašīnu vai vilcienu. Viņu vidū bija arī Latvijas prezidents Valdis Zatlers, kurš ceļu līdz Krakovai mēroja ar automašīnu. Čehijas prezidents Vāclavs Klauss vēlāk kritiski izteicās par Eiropas Savienības amatpersonām, kas nav pagodinājušas Polijas prezidenta bēres ar savu klātbūtni. Pēc viņa domām, tas apliecina, ka visas runas par Eiropas vienotību ir klišeja.
Viens no retajiem līderiem, kurš uzdrošinājās lidot uz Poliju, bija Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs. Viņš uzskatīja par savu pienākumu ierasties Krakovā, lai apliecinātu Krievijas gatavību uzlabot sarežģītās attiecības ar Poliju. L. Kačiņskis un liela daļa Polijas valsts pārvaldes elites gāja bojā aviokatastrofā 10. aprīlī, kad prezidenta lidmašīna bija ceļā uz piemiņas ceremoniju Katiņā. Krievijas amatpersonas pēc traģēdijas centušās darīt visu iespējamo, lai parādītu, ka Krievija ļoti sēro par poļu tautas nelaimi.
Krakovas arhibīskaps Staņislavs Dzivišs bēru ceremonijas laikā pauda cerību, ka Krievijas paustā līdzjūtība palīdzēs uzlabot attiecības starp abām slāvu tautām. Polijas amatpersonas uzskata, ka Krievijai vispirms vajadzētu paust patiesu nožēlu par Katiņas slaktiņu. Sejma priekšsēdētājs Broņislavs Komorovskis savā runā uzsvēra, ka L. Kačiņskis veltījis lielu uzmanību Katiņas noziegumu atmaskošanai. «Visa pasaule pēc Smoļenskas traģēdijas uzzināja par Katiņu,» teica B. Komorovskis.
Lai atvadītos no sava prezidenta, Krakovā bija ieradušies tūkstošiem poļu no visām Polijas malām. Piemiņas pasākumos piedalījās ap 150 000 cilvēku, ziņo Reuters. Tādas sēras Polija nebija pieredzējusi kopš 2005. gada, kad aizsaulē aizgāja poļu iemīļotais pāvests Jānis Pāvils II.
L. Kačiņskis ar dzīvesbiedri tika apbedīti Vavelas katedrāles kapenēs, kur jau kopš XIV gadsimta tiek guldīti Polijas karaļi. Lēmums par L. Kačiņska apbedīšanu šajās kapenēs izraisīja pretrunīgu reakciju Polijas sabiedrībā, jo daļa poļu uzskata, ka L. Kačiņskis nebija pelnījis šādu godu. Tomēr svētdien šīs domstarpības netika publiski iztirzātas. «Kačiņskim bija labas un sliktas īpašības, bet zināms, ka par mirušajiem nav pieņemts runāt neko sliktu. Esmu šeit, lai godinātu prezidentu,» aģentūrai AP stāsta 19 gadu vecā studente Karolina Reičela.