Rīgā +18 °C
Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Prasmīgi izmantoja izdevības

Momentu realizācija, stabils pēdējais postenis un cīņasspars visas spēles garumā bija panākuma pamatā. Rīgas Dinamo KHL jauno sezonu iesāka ar 3:1 uzvaru pār pērnā gada finālistiem Kazaņas Ak Bars hokejistiem. Kaspars Saulietis, Miks Indrašis un Gunārs Skvorcovs rīdziniekiem guva vārtus. Vārtsargs Jūakims Ēriksons atvairīja 30 Ak Bars metienus. Nākamā spēle ceturtdien Arēnā Rīga ar Čerepovecas Severstaļ.

Sagatavošanās ciklā var rūpīgi iespēlēt maiņas sezonas pirmajai spēlei, bet neviens nav pasargāts no negaidītiem pavērsieniem. Rīgas Dinamo jaunais galvenais treneris Kari Heikile ir gaidīšanas režīma piekritējs. Viņš uzskata, ka spēlētājiem ir jādod laiks, lai patiešām pārliecinātos, vai konkrētais maiņas salikums būtu īstais. Tāpēc pārbaudes spēļu ciklā virknējumos izmaiņas bija minimālas.

Pašā čempionāta priekšvakarā savainojumu guva trešās maiņas centra uzbrucējs An-dris Džeriņš, un šajā virknējumā notika diezgan būtiskas izmaiņas. Malējam uzbrucējam Gintam Meijam nācās atcerēties pavasarī Latvijas izlasē gūtās iemaņas, kad pirmo reizi centra uzbrucēja postenī viņu iespēlēja bijušais valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis.

Nedaudz pārsteidza vārtsarga izvēle. Šķita, ka pēc pārbaudes spēļu cikla Jakubs Sedlāčeks ir pussoli priekšā Jūakimam Ēriksonam, tomēr atklāšanas spēlē ripu ķeršana tika uzticēta Ēriksonam, un treneri nekļūdījās. Ēriksons komandu glāba vairākkārt.

Par to, ka KHL čempionāta spēlei ir pavisam cita likme, salīdzinot ar Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņu, varēja pārliecināties jau pirmajās divdesmit minūtēs. Komandas viena otras rokrakstu bija iepazinušas jau pagājušajā nedēļā, taču saspēle īsti nevedās nevienai no komandām. Bija redzams, ka reālu vārtu gūšanas iespēju būs maz, jo abas komandas spēlē maksimāli uzmanīgi, tāpēc tiešām bija žēl, ka pāris minūtes pirms pirmā perioda beigām Lauris Dārziņš, izslidojis vienatnē pret Ak Bars vārtsargu Emilu Garipovu, no nūjas neērtās puses trāpīja pa vārtu pārliktni.

Spēles ritējumam atbilstoši bija vārtu guvumi otrajā periodā. Abas ripas vārtos tika iedabūtas, hokeja leksikā izsakoties, «ar gaļu». Tik svarīgo pirmo ripu spēlē iemeta rīdzinieki. Kaspars Saulietis, spēlējot skaitliskajā mazākumā, aizbēga vienatnē pret Garipovu. Pēc tam stingras disciplīnas piekritēja trenera Zinetulas Biļaļetdinova vadītās komandas aizsardzībā parādījās robi. Divreiz bija situācijas divi pret vienu aizsargu, kuras palika neizmantotas, un tad jau kļūdu Dinamo nometnē sagaidīja viesi. Neviena nepiesegts vārtu priekšā tika atstāts raženākais Ak Bars spēlētājs Aleksandrs Svitovs.

Trešajā periodā vārtu gūšanas iespējas bija kā vienai, tā otrai komandai, bet precīzi tālajā vārtu stūrī pa reizei trāpīja pārbaudes spēļu ciklā klusējušais Miks Indrašis un Gunārs Skvorcovs. Spēles beigu daļā ar milzīgu pašatdevi cīnoties skaitliskajā mazākumā, rīdzinieki parādīja, ka patiešām ir pelnījuši šajā spēlē uzvarēt.

Ši bija tikai ceturtā Rīgas Dinamo uzvara 11 savstarpējās spēlēs ar Ak Bars KHL čempionātā.