«Šodienas situācijā korporatīvai identitātei, reklāmai un vienotam grafiskam stilam tiek piešķirta būtiska loma, tomēr ir svarīgi apzināties, ka Latvijā arī padomju periodā bija radītas izcilas grafiskās kultūras vērtības,» atklāj izstādes autores un īstenotājas Irēna Bužinska un Sandra Krastiņa.
Izstāde piedāvā iespēju iepazīties ar pagājušā gadsimta sešdesmito gadu priekšmetisko vidi, kurā atspoguļojas radikāla estētisko ideālu maiņa uz iepriekšējās dekādes fona ar tā sauktā Staļina baroka pārmērīgo dekorativitāti un pompozitāti.
Tas ir laiks, kad PSRS notiek politiskā klimata izmaiņas un māksliniekam tiek piešķirta nosacīti brīvāka radošo izpausmju amplitūda visās mākslas nozarēs. Šajā laikā aktualizējas radošo personību loma, attīstās dizains un mākslinieku sadarbība ar ražotājiem un zinātniekiem.
Papildu zināšanas par to, kādi ir bijuši sešdesmitie gadi no mākslinieciskā viedokļa, kādi viņi ir palikuši cilvēku atmiņā un ar ko iegājuši Latvijas kultūras vēsturē, visiem interesentiem būs iespēja uzzināt, apmeklējot muzeja rīkoto šī gada pēdējo gada pasākumu Saruna muzejā, kas notiks trešdien, 11. decembrī, plkst. 17 muzeja Lielajā zālē un kurā piedalīsies pieci pieredzējuši savas nozares profesionāļi - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore, mākslas zinātniece Irēna Bužinska, izstādes ierosinātāja, gleznotāja Sandra Krastiņa, Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzeja direktores vietniece un galvenā krājuma glabātāja Iliana Veinberga un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, grāmatu mākslinieks, grafiķis Valdis Villerušs.
Savukārt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmas Sarunas muzejā nākamā gada pirmais pasākums Iespaidi un paralēles. Beļģu un latviešu glezniecība no LNMM kolekcijas. 20. gadsimta pirmā puse notiks 19. janvārī mākslas muzejā Rīgas Birža.
Izstāde