Latvijā līdz ceturtdienai neviens saslimšanas gadījums nav reģistrēts, bet Latvijas Infektoloģijas centrs aicina ievērot profilakses pasākumus. PVD pagaidām pastiprināti nepārbauda importētos gurķus un citus dārzeņus, BNS pastāstīja PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova. Tomēr viņa atzina, ka iedzīvotājiem jābūt uzmanīgiem, ņemot vērā situācijas nopietnību. «Šie sezonas produkti - gurķi, tomāti un lapu salāti - pirms lietošanas uzturā rūpīgi jānomazgā, un nedrīkst aizmirst izpildīt elementāras personīgās higiēnas prasības - biežāk mazgāt rokas, īpaši pirms ēšanas un ēdiena gatavošanas,» viņa klāstīja.
ARD ziņo, ka pēdējā diennaktī atklāts 60 jaunu inficēšanās gadījumu. Vācijā, galvenokārt ap Hamburgu, apstiprināti 276 gadījumi un ir aizdomas par vēl vairākiem simtiem. Tiek ziņots arī, ka 15 cilvēku inficējušies Zviedrijā, četri - Dānijā, trīs - Lielbritānijā un viens - Nīderlandē.
Vācijas varasiestādes identificējušas, ka inficētie gurķi nākuši no Almerijas un Malagas apkaimes Spānijas dienvidos. Spānijas Pārtikas drošības aģentūra ASEA piektdien paziņoja, ka Andalūzijas reģionā sākta izmeklēšana par infekcijas avotiem. Pašā Spānijā inficēšanās nav konstatēta.
Rimi Latvia sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Felkere-Bērziņa informēja, ka Rimi veikalos pašlaik tirgo tikai Latvijā audzētos svaigos gurķus. Tos piegādā audzētājs Baltijas dārzeņi, kura produkcija plašāk pazīstama kā Mārupes gurķi. Arī Maxima veikalos netirgojot Spānijas gurķus, informēja Maxima dārzeņu tirdzniecības daļas pārstāvis Vitālijs Sorokins. «Tāpat no Polijas ievestie gurķi nevarētu būt ar Spānijas izcelsmi, jo tādējādi dārzeņa cena būtu ļoti augsta loģistikas izmaksu dēļ. Vest gurķus no Spānijas - tur nav biznesa, ņemot vērā pašreizējo gurķu cenu,» tā V. Sorokins.
Centrāltirgus (CT) Tirdzniecības departamenta direktors Vitālijs Litvins informēja, ka CT tirdzniecībai ievesto gurķu izcelsmi pārbauda Veterinārā laboratorija. «No Spānijas vai Vācijas gurķi nav ievesti, bet gan tikai no Latvijas, Lietuvas un Polijas,» tā V. Litvins. Vienlaikus viņš atzīst, ka PVD izpratnē par produkta izcelsmes vietu uzskatāma ražošanas vieta, kas var būt arī gluži vienkārši safasēšana plastikāta plēvē.