Kopumā valda viedoklis, ka ieguves apjomi augstāko punktu sasniegs šā gada 2. ceturksnī un sāks kristies 3. ceturksnī, kam sekos cenu kāpums, kas nereti tiek pieļauts līdz pat 100 dolāriem, lai gan biežāk tiek prognozēti jau minētie 70 dolāri vai 80 dolāri par barelu gada beigās.
Vienlaikus eksperti aicina necerēt uz iespaidīgu cenu kāpumu, kāds sekoja, piemēram, 2008. gada naftas cenu kritumam, lai gan tiek pieļauts pieprasījuma kāpums. Piemēram, Starptautiskā Enerģētikas aģentūra paredz, ka līdz šā gada beigām pieprasījums pēc naftas globālā mērogā palielināsies par diviem miljoniem barelu dienā.
Pērn ASV ieguva vairāk nekā trīs ceturtdaļas visas pasaules slānekļa naftas - 3,6 no 4,7 miljoniem barelu diennaktī. Tieši slānekļa naftas ieguves apjomu kāpums ļāva ASV panākt naftas ieguves pieaugumu pa miljonam barelu dienā vidēji gadā, sākot ar 2010. gadu, kā arī noveda pie pārprodukcijas pasaules tirgū. Tā kā slānekļa naftas ieguves izmaksas ir augstākas nekā tradicionālajā naftas ieguvē, pieprasījuma un piedāvājuma samērošana notiks galvenokārt uz šīs ieguves rēķina. Jāpiebilst, ka naftas cenas precīza prognozēšana vienmēr ir bijusi visai sarežģīta.