Šobrīd QPR ir Championship līdervienība un tāda ir kopš sezonas sākuma. Kas notiks, ja tomēr neiekļūsiet premjerlīgā?
Par to te neviens nedomā, un es arī negribu domāt. Mērķis ir tikai viens, un darīsim visu, lai to piepildītu.
Nebaidies no tā, ka iekļūsiet premjerlīgā un komandas vadība nomainīs pusi sastāva, sapērkot zvaigznes? QPR tomēr tiek uzskatīts par diezgan naudīgu klubu.
Protams, tiekot premjerlīgā, var būt lielā tīrīšana. Tāda iespēja vienmēr pastāv, ar to ir jārēķinās, bet nekad dzīvē neesmu baidījies no konkurences un nedarīšu to arī tagad. Dzīve rādīs.
Ko futbolistam vispār nozīmē iespēja spēlēt premjerlīgā? Līdz šim no Latvijas tur bijuši tikai Marians Pahars, Igors Stepanovs, Imants Bleidelis un Andrejs Štolcers.
Nekad neesmu slēpis, ka viena no manas dzīves galvenajām ambīcijām ir iekļūt un spēlēt premjerlīgā. Futbola stila ziņā tā man arī ir pati tuvākā no līgām. Šeit vairāk uzmanības tiek pievērsts fiziskajai pusei, ir daudz cīņas, spēlētāji ir ļoti spēcīgi un ātri.
Bet tu jau neesi tas ātrākais spēlētājs.
Skriešanas ziņā jā. Bet ātrumi ir dažādi - vēl jau ir domāšanas un spēles lasīšanas ātrumi. Protams, sprintā es īpaši ne ar vienu negribētu sacensties, bet varbūt es māku uz situāciju reaģēt ātrāk nekā citi, ātrāk lasīt spēli.
Vai vari pastāstīt, kas īsti Championship ir par līgu? Kāds ir tās spēks, un kādā līmenī tu īsti spēlē?
Jā, pēc spēka tā ir otra spēcīgākā līga Anglijā, taču nešauboties varu apgalvot, ka Championship ir daudz spēcīgāka līga nekā lielākās daļas Eiropas valstu augstākās līgas. Par to liecina kaut vai skatītāju daudzums stadionos, spēlētāju algas un transfēru summas, kādas tiek maksātas par futbolistiem. Un paskatīsimies loģiski - kuras līgas tad ir spēcīgākas? Anglijas, Spānijas, Itālijas un Vācijas augstākās līgas noteikti, bet par pārējām es šaubos. Tajā pašā Francijā ne tuvu nespēlē visi spēcīgākie šīs valsts futbolisti. Dzirdēti aprēķini, ka Championship ir astotā spēcīgākā futbola līga pasaulē. Kā minimums astotā.
Pieminēji transfēru summas. Cik liela varētu būt tavējā?
QPR no Blackpool mani nopirka par 300 000 mārciņu un atdeva vēl divus spēlētājus. Tagad, cerams, mana transfēra summa ir augusi. Domāju - ja šodien mani kāds klubs gribētu nopirkt, tam būtu jāšķiras no vairāk nekā miljona mārciņu. Tas varētu būt robežās no viena līdz 1,5 miljoniem.
P. S. Interviju ar Kasparu Gorkšu lasiet arī marta žurnālā Playboy