Francijas Kodoldrošības pārvalde situāciju Fukušimas AES novērtējusi ar sesto pakāpi starptautiskajā septiņu kategoriju skalā. Černobiļas kodolkatastrofa bija novērtēta ar augstāko - septīto pakāpi. Japānas kodoldrošības aģentūra situāciju Fukušimā novērtējusi ar ceturto pakāpi.
Pēc sprādziena un ugunsgrēka Fukušimas apkaimē strauji palielinājās radiācijas līmenis, kas gan dienas beigās krietni samazinājās. Pasaules Meteoroloģijas organizācija vēstīja, ka vējš radiācijas mākoni, kas atradās virs AES, aiznesis Klusā okeāna virzienā. Varasiestādes 30 kilometru rādiusā ap AES noteikušas bīstamo zonu un ieteikušas 140 tūkstošiem tur dzīvojošo evakuēties vai palikt savos mājokļos. Līdz šim no apkaimes evakuēti 70 tūkstoši cilvēku, ziņo AP.
Netālu esošās Ibaraki prefektūras varasiestādes otrdien informēja, ka šeit radiācijas līmenis simtkārt pārsniedzis atļauto normu. Savukārt 270 kilometru attālumā esošajā Japānas galvaspilsētā, kur radiācijas līmenis tikai nedaudz pārsniedzis normu un nav veselībai kaitīgs, sākusies panika, jo tūkstošiem cilvēku pamet megapoli vai arī steidz veikalos izpirkt pirmās nepieciešamības preces.
Krievija otrdien paziņoja, ka evakuēs karavīrus un civiliedzīvotājus no Klusā okeāna Kuriļu salu arhipelāga un Sahalīnas salas, ja palielināsies radiācijas draudi.
Japānas varasiestādes pavēstījušas, ka pagājušajā piektdienā notikušajā zemestrīcē un tai sekojošajā cunami bojāgājušo skaits svārstās no 2400 līdz 3300, tomēr starptautiskās palīdzības organizācijas lēš, ka mirušo skaits varētu sasniegt 10 tūkstošus. Oficiāli par bezvēsts pazudušiem atzīti 6700 cilvēku. Bez dzīvesvietas palikuši ap 450 tūkstošiem iedzīvotāju.
Stihija sagrāvusi vairāk nekā 55 380 ēku, vairāk nekā 3000 māju ir applūdinātas, bet 130 mājas nodegušas. Reģistrēti arī 68 zemes nogruvumi.