Divu nedēļu garumā no vietas neatkarīgi no laikapstākļiem gan dienā, gan naktī notiek salūti, raķetes tiek laistas gaisā no visām pusēm - ēku jumtiem, parkiem, tiltiem, pat no dzīvojamo māju pagalmiem. Vai šie trokšņi netraucē iedzīvotājiem pašiem? - prasu saviem studentiem. It kā jau traucējot, bet visi esot pieraduši un pat gaidot to visu kā notikuma sastāvdaļu. Esot bijuši gadījumi, kad no raķešu intensitātes dažām mājām arī ieplaisājuši logu stikli.
Pekinas pilsēta tiek iedalīta tā saucamajos riņķos. Pirmais ir pats centrs, kur atrodas Aizliegtā pilsēta. Otrais riņķis ir lielāks, tur ir ne tikai pirmais ar Aizliegto pilsētu, bet arī metro līnijas, un tas iekļauj sevī vairākus kvartālus, pārsvarā biznesa nolūkiem. Trešais riņķis, kurā atrodas arī pirmais un otrais, vēl arvien skaitās centrs, tomēr tā diametrs ir apmēram 20 kilometru. Trešā riņķa teritorijā ir ļoti daudz izglītības iestāžu.
Šogad Pekinas pašvaldība, atsaucoties aizgājušo gadu pieredzei, izdevusi likumu, ka iedzīvotāji nedrīkst Jaunā gada svinību laikā katrs kā iedomājas uz ielām mest plaukšķenes vai rīkot personīgos salūtus. Likums attiecas uz visiem, kas atrodas Pekinas centrā līdz piektā riņķa teritorijai. Aiz tā katrs var svinēt Pūķa gada atnākšanu kā grib. Tāpat noteiktu teritoriju administrācija var izdot šādu likumu par aizliegumu. Tā izdarīja arī mūsu universitāte. Tātad jauno gadu varēsim sagaidīt, nebaidoties, ka ieplaisās logi.
Iepriekšējos gados visi varēja iegādāties dažāda veida pirotehniku, taču no šī gada pirotehniku drīkstēs iegādāties tikai tie, kam ir licence par profesionālu apiešanos ar raķetēm.
Mani Ziemassvētki pagāja universitātē, jo 24. decembrī notika pirmais eksāmens latviešu valodā, un, tā kā līdz janvārim darbi bija jāizlabo, 31. decembri pavadīju ar sarkano pildspalvu rokās. Tomēr Ziemassvētku sajūtu atnesa negaidīti uzsnigušais sniedziņš un draugu sagādātās dāvaniņas. Man bija plastmasas eglīte ar ķīniešu izpratnē veidotām dekorācijām, vietējie mandarīni, kas ir daudz saldāki par Latvijā nopērkamajiem, pelēko zirņu vietā bija kastaņi, kas, apcepti saulespuķu sēklās un oglītēs, tiek pārdoti turpat uz ielas, un karstvīns no Zviedrijas, kas iegādāts nesen atvērtajā IKEA lielveikalā Pekinā.