Viņi varētu kļūt par šīs apvienības spēku. Taču Rīgas vēlēšanu apgabals šķiet tās vājais punkts, kurā pazīstamākais kandidāts ir Mārtiņš Šics.
Pēdējā brīdī pirms kandidātu apstiprināšanas Latvijas Reģionu apvienība, kuru veido Reģionu alianse, Vidzemes partija un partija Apvienība Iedzīvotāji, noslēdza līgumu ar LSDSP, Kristīgo demokrātu savienību, partiju Par prezidentālu republiku, Latvijas Atdzimšanas partiju, partiju Mūsu partija Latgalē, kuru pārstāvji iekļauti sarakstā. Tajā ir arī kandidāti no Liepājas domnieka Jāņa Vilnīša domubiedru grupas, kas apvieno no Reformu partijas aizgājušos cilvēkus Kurzemē.
Bez radiem un studentiem
Latvijas Reģionu apvienība ir vienīgais ārpusparlamenta spēks, kam ir pilns saraksts ar 115 kandidātiem. Viņu vidū ir tikai viens bezdarbnieks un nav studentu, un tā ir vēl viena atšķirība. Ar pirmo numuru Zemgalē pieteiktais Jelgavas domnieks Dainis Liepiņš teica, ka tas darīts apzināti, jo uz Saeimu vajadzētu pretendēt cilvēkiem, kas guvuši pieredzi valsts pārvaldē, pašvaldībā vai citā jomā. Apvienība izvairījusies no vairāku vienas ģimenes locekļu un radinieku iekļaušanas sarakstā.
Visos piecos apgabalos pirmajā trijniekā ar vienu izņēmumu ir kandidāti, kuri vēlēšanu apgabalā arī dzīvo. Gandrīz no 50 teritorijām tikai nedaudzās kandidē paši pašvaldību vadītāji - Vidzemē ar otro numuru startē Rūjienas novada domes vadītājs, Vidzemes partijas priekšsēdis Guntis Gladkins, Kurzemē - Skrundas novada priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, Vecumnieku novada vadītājs Rihards Melgailis ir otrais Zemgalē, Baldones novada priekšsēde Karina Putniņa - trešā Vidzemē. Viņa atšķirībā no lielas daļas sarakstā iekļauto pašvaldību pārstāvju, kas Reģionu aliansei pievienojās pēc Tautas partijas un LPP/LC darbības izbeigšanas, šajā partijā bijusi vienmēr. Citi novadu priekšnieki sarakstā deleģējuši pašvaldībās cienītus cilvēkus, kāds, piemēram, esot a/s Brīvais vilnis izpilddirektors Māris Trankalis no Salacgrīvas.
Bondars zina Suņu būdu
Apvienības līderis ir bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars, kurš nedaudz vairāk nekā pirms gada vēl reklamēja citu topošo spēku - Latvijas attīstībai. Uz vaicāto, vai viņš zina, kas ir Suņu būda, M. Bondars atbildēja: «Protams, zinu. Pats esmu tur bijis.» Raidījuma vadītāju A. Kaimiņu ir ieteikusi Apvienība Iedzīvotāji, kuras priekšsēdis ir Kaspars Upaciers. Taču M. Bondars uzsver, ka A. Kaimiņš atbilst visiem kandidātu kritērijiem - viņam piemīt spēja uzdot jautājumus, kā arī analizēt jebkuru situāciju, «un viņam ir sirds». A. Kaimiņš, kurš vēl nesen savā studijā izvaicāja konkurentus no partijas Vienoti Latvijai, nav vienīgais radošo jomu pārstāvis.
No LRA startē arī Ingars Gusāns, kuru daudzi atceras kā Borowa MC izpildītāju, žurnāliste Sandra Zaiceva tagad vada saimniecību Zirgzandales. Vaicāts, vai minētajiem kritērijiem atbilst arī svarcelšanas un boksa kluba Brāļi valdes priekšsēdētājs Aivars Ritenieks, M. Bondars nevarēja atbildēt, jo personīgi viņi neesot pazīstami. Toties šo kandidātu zināja un uzteica D. Liepiņš. Viņš ir pārliecināts, ka komandas sastāvs ir sabalansēts - liela daļa kandidātu ir no valsts pārvaldes un pašvaldībām, ir zvērināti advokāti un lauku saimniecību īpašnieki. Lai gan saraksta veidotāji apgalvoja, ka tajā nav bezdarbnieku, Ventspils novada sieviešu biedrības Spārni vadītāja Zigrīda Krauze ir norādījusi šādu statusu.
No astoņām partijām
Sarakstā iekļauti cilvēki no astoņiem politiskajiem spēkiem. Vēlēšanās ir pieteikti LSDSP līderi Jānis Dinevičs un Aivars Timofejevs. No LSDSP kandidē arī bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītājs Normunds Vilnītis, kā arī aktieris Rūdolfs Plēpis - viņš norādījis, ka ir Liepājas teātra aktieris, bet teātrī šīs ziņas neapstiprināja. Līdzās Līgas Stendzes vārdam rakstīts, ka viņa ir Rucavas novada domes priekšsēdētāja, lai gan jau kopš pavasara viņa šo amatu neieņem. L. Stendze Dienai atzina - viņa sapratusi, ka ir jānorāda amats, kāds bijis 1. janvārī. L. Stendzi startēt vēlēšanās pārliecināja bijušie Reformu partijas politiķi J. Vilnītis, kurš pats nekandidē, un Saeimas deputāte Inita Bišofa.
LRA piedāvājumā ir vēl pieci no Reformu partijas (RP) Saeimā ievēlēti deputāti: Guntars Bilsēns, kurš vēl nesen plānoja no politikas iet projām, Inga Bite, Gunārs Igaunis, Inga Vanaga un Juris Viļums. Latvijas Atdzimšanas partijas priekšsēdis Andris Rubins, Lauksaimniecības Universitātes profesors Jānis Ābele un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktors Osvalds Zvejsalnieks ir bijušie Saeimas deputāti, J. Dinevičs - Augstākās padomes deputāts, kurš balsojis par Neatkarības atjaunošanu. Ar LRA tagad ir kopā arī Kārlis Rimša, kurš Jelgavas novada domē ievēlēts no RP. KDS priekšsēdētāja Māra Viktorija Zilgalve startē ar otro numuru Rīgā. No partijas Par prezidentālu republiku pazīstamākais ir Augusts Kūravs; Mūsu partijas līdere Līvija Jankovska centīsies piesaistīt vēlētāju balsis Latgalē. Pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām LRA pazaudēja nozīmīgu sabiedroto - Latgales partiju -, kas pieslējās Vienotībai. LRA nav iespēju solīt tādu atbalstu reģionālajai attīstībai, kāds ir valdībā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, kas var piedāvāt pašvaldībām finansējumu no valsts budžeta. LRA arī nav tādas finansiālās varēšanas, lai izvērstu plašu reklāmas kampaņu ar milzīgiem plakātiem un aktivitātēm. Kampaņā tā plāno likt uzsvaru uz kandidātu tiešajiem kontaktiem ar vēlētājiem, rīkojot tikšanās.