Pats Solodova kungs nemaz nenoliedz, ka BMA informācijas plūsmā dominē Kremļa ideoloģijai tuvi viedokļi. Par to gan neesot jāuztraucas, jo krievvalodīgie Latvijā savā mediju patēriņā galvenokārt izmantojot rietumnieciski noskaņotus informācijas avotus. Kur tas redzams? Tāds pētījums drīz tikšot publicēts. Materiāla pasūtītājs ir pats BMA.
Solodova kungs šķendējas, ka kara histērija neļauj mierīgi darboties biznesā. Interesanti, ka Maskavas ietekmi viņš tajā nesaskata. Argumenti lasāmi intervijā un nav pārāk oriģināli. Vienīgā nepareizība esot, ka Krimā, pievienojot to Krievijai, ņēmuši nost privātīpašumus.
BMA valdes priekšsēdētājam ir no dominējošā atšķirīgs viedoklis vairākos mediju vidē aktuālos jautājumos. Piemēram, jauno sabiedriskās TV kanālu krievu valodā… noteikti vajagot. Interesanti. Šķiet, sarunas partneris neliekuļo, kaut dažreiz atbildes pretrunīgas. Piemēram, preses brīvībai nevarot būt robežu, kaut pats zvanot uz studiju un kritizējot žurnālistus par neprofesionāliem sižetiem. Var saprast, ka profesionālisma atbilstību pats arī vērtē.
Vienīgais temats, kur saruna pārlec formālā skopvārdu gultnē, ir attiecības ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), iespējams, vairāku tiesvedībā esošu konfliktu dēļ. Starp citu, intervijā pieminētie Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 19. panta grozījumi, kurus Saeima 18. jūnijā pieņēma otrajā lasījumā, būtiski palielinās NEPLP tiesības un līdz ar to - arī ietekmi. Tie mainīs juridiskos spēles noteikumus Latvijā ne tikai BMA, bet arī citu televīzijas kanālu saimniekiem. Nav izslēgts, ka šeit, nevis lamuvārdu uzskaitē radio ēterā slēpjas īstie NEPLP un virknes politiķu antagonisma cēloņi.
Starp citu, PBK ziņās sižeti, piemēram, par elektroenerģijas tarifiem, nodokļiem un līdzīgām ekonomiskām lietām ir gana profesionāli. Cita lieta ir aizsardzības un ārlietu jautājumi. Kā saka - var diskutēt... Par Ukrainas un Krievijas konfliktu nav nemaz jāiespringst. Šo sektoru dāsni noklāj retranslētā Maskavas TV programma Vremja (Laiks). Vienlaicīgi jāatzīst retranslēto sarunu un izklaides šovu augstā kvalitāte.
Latvijas mediju vidē dominē citi notikumi un skandāli - NEPLP un Saeimas attiecību stress, LTV un MTG grupas saspīlētās attiecības, nenormatīvā leksika LR5… Tikmēr BMA holdinga mediji darbojas klusu, mierīgi un cenšoties publiski neskandalēt. Šīs replikas un intervijas uzdevums nav vērtēt - tas labi vai slikti. Uzdevums ir uz to norādīt.