Pie viesnīcas Bergs, kur trešdien pēcpusdienā notika forums, piebrauca vairākas ļoti labas automašīnas, kas liecina, ka topošajam spēkam būs turīgu ļaužu atbalsts. Tādi cilvēki jau ir biedrības dibinātāju vidū. To pērn martā izveidoja uzņēmēji Valērijs Belokoņs, Uldis Mierkalns, Donāts Vaitaitis, Olafs Berķis, kā arī E. Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs un Baiba Fromane, kuri iepriekšējo politisko darbību veltījuši Jaunajam laikam. Uz forumu bija ieradusies virkne pazīstamu cilvēku - advokāts Aldis Gobzems, no kura uzstāšanās radās iespaids par viņa līdzdalību dokumentu sagatavošanā, kam savu roku varēja būt pielikuši arī kādreizējie Latvijas ceļa dibinātāji Uldis Osis un Ojārs Kehris. Forumā piedalījās uzņēmēji Pēteris Šmidre un Guntis Rāvis, aicināto vidū bija arī Nacionālās operas valdes loceklis Andrejs Žagars un Jānis Šipkēvics no Radio SWH, Saeimas Saskaņas centra deputāts Vladimirs Reskājs, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols, pāris bijušo TB/LNNK biedru, kā Emīls Jakrins, arī vairāki politologi. Bija atbraucis arī bijušais Saeimas Tautas partijas deputāts Jēkabs Sproģis.
Aicināti bija daži mediju pārstāvji, bet vēl daži par to bija uzzinājuši no lūgtajiem dalībniekiem un ieradušies neaicināti. E. Jaunups laipni ļāva klausīties uzrunas visiem atnākušajiem. Galvenos mērķus nodefinēja E. Repše. Tie ir - valsts pārvaldes modeļa maiņa un tāda Latvijas attīstība, kuras pamatā ir Latvijas uzņēmumi. E. Repše un E. Jaunups uzrunās pieteica jaunas idejas, ierosinot paredzēt Valsts prezidenta ievēlēšanu Saeimā ar divu trešdaļu balsu vairākumu, nevis 51 balsi, kā tas ir pašlaik. Plānots palielināt arī valdības vadītāja pilnvaras līdz pat iespējai «uzsaukt Saeimas atlaišanu», ko gan P. Šmidre apšaubīja, atgādinot, kas ko ievēl - Saeima izraugās valdību un balso par uzticību tai. Vēl nav skaidrs, vai E. Repše vadīs topošo spēku, kurā varētu būt arī Mārtiņš Bondars, kura uzruna izskanēja kā pēdējā. Pirms dažiem mēnešiem M. Bondars bija ieinteresējies par dalību Reformu partijā, bet drīz vien šo interesi zaudēja. Kāds foruma dalībnieks, nevēloties izteikties oficiāli, atzina, ka E. Repše ir bijis jūtami spēcīgāks par M. Bondaru, kurš, iespējams, atrodas «ASV pavadītā laika un mediju treniņu iespaidā», taču šādās konferencēs svarīgs esot saturs, kura forumā bijis mazāk nekā biedrības programmā.
Aicināto politologu vidū bija Latvijas Universitātes profesors Jānis Ikstens, kurš Dienai sacīja, ka šī «neizskatās pēc klasiskas liberālas uzņēmēju partijas». Esot redzams, ka cilvēki apzinās valsts pārvaldes lomu ekonomiskā izrāviena īstenošanā, jo paši bijuši valsts pārvaldē. E. Repšem «ir viena no lielākajām vilkmēm harismas ziņā, bet par citiem grūti spriest, jo viņi publiski nav manīti», atzina J. Ikstens. Kā Jauno laiku, tā šo potenciālo politisko spēku E. Repše veido pietiekami ilgi, kas dod iespēju «izfiltrēt cilvēkus un atrast spējīgākos», ko divos mēnešos nevarēja izdarīt Zatlera Reformu partija, kas arī apgrūtināja tās darbību, atzina politologs.