Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Rokas vēl nav nolaistas

Veiksme uzsmaidīja, bet kopumā nav iegansta priecāties. Rīgas Dinamo KHL čempionāta pēdējo izbraukumu iesāka ar 4:3 uzvaru Bratislavā pār Slovan. Čārlzs Genovejs 49 sekundes pirms beigām iemeta izšķirošo ceturto ripu. Piektdien rīdziniekiem spēle Zagrebā ar Medveščak (pulksten 20.30 pēc Latvijas laika), svētdien Minskā - ar turienes Dinamo (plkst. 16).

Trešdienas vakarā Rīgas Dinamo saņēma dubultu veiksmes devu. Vispirms Pētera Skudras vadītais Ņižņijnovgorodas Torpedo spēlē ar Rietumu konferences astoto labāko komandu HK Soči trešajā periodā atspēlējās no 0:3 un uzvarēja pamatlaikā ar 4:3, saglabājot rīdziniekiem cerību uz iekļūšanu astoņniekā. Pēc tam jau Dinamo spēlētājiem pašiem vajadzēja uzvarēt Slovan pamatlaikā, lai neaplauztu pēdējo cerības salmiņu. Spēles pēdējās minūtes sākumā vēl bija 3:3, bet tad pēc aizsarga Genoveja uzmetiena no malas ripa negaidīti mainīja lidojuma virzienu un ielēca tuvējā «devītniekā».

Notikumi laukumā pirmajā periodā gan neliecināja par iespējamajiem glābšanas darbiem pēdējā minūtē. Pēc Ginta Meijas individuālā reida 15. minūtē jau bija 3:1 Dinamo labā. Zinot, ka Slovan pieteikumā bez vārtsargiem bija tikai 15 spēlētāju un ka jau pirmajā periodā uz ģērbtuvēm aizgāja Tomāšs Netiks, nebija pamata bažām par sīvu spēkošanos. Divās epizodēs neveiksmīgi nospēlēja jaunais aizsargs Ralfs Grīnbergs, un, panākot 3:3, Slovan, tā teikt, atgriezās spēlē. Jāatzīst gan, ka atsevišķās epizodēs modrību zaudēja ne jau tikai Grīnbergs, taču pēcspēles izvērtējumā Dinamo galvenais treneris Artis Ābols spēlētāju virzienā pārmetumu akmeņus nemeta. «Bija atklātais hokejs ar lielu skaitu noraidījumu. Tādas spēles patīk skatītājiem. Spēle aizritēja arī ļoti augstā tempā. Mēs esam apmierināti, ka beigās pratām iemest un mačā panākt uzvaru.»

Kopējā situācija Rietumu zonā, ja turpinām lūkoties izslēgšanas spēļu virzienā, rīdziniekiem joprojām ne tuvu nav patīkama. Jāturpina cerēt, ka HK Soči zaudēs visas atlikušās trīs spēles, no kurām pēdējā viņiem ir pret Austrumu zonas komandu Toljati Lada, kam vairs nav pat teorētisku izredžu iekļūt Gagarina kausa izcīņā. Jācer arī, ka punktus zaudēs Piemaskavas Atlant un Čerepovecas Severstaļ. Protams, maksimālā deviņu punktu raža trijās spēlēs ir jāievāc arī pašiem.

Nedēļas nogales divās spēlēs iegūt sešus punktus varētu būt reāli izpildāms uzdevums. Nākamais pretinieks Zagrebas Medveščak jau gaida sezonas beigas, jo zaudējis pēdējo cerību iekļūt play-off. Pēdējā mačā pret Vitjaz (1:3) sastāva pieteikumā Medveščak bija septiņi aizsargi un tikai septiņi uzbrucēji. Zagrebas komandai tas bija sestais zaudējums pēc kārtas. Pēdējo uzvaru Medveščak izcīnījis 30. janvārī Rīgā pret Dinamo ar 2:1. Tiesa, būtu jāņem vērā, ka Ziemeļamerikas hokejistiem, ar kuriem ir nokomplektēta Medveščak komanda, nekad nepatīk zaudēt.

Minskas Dinamo hokejisti arī ir uzkāpuši uz zaudējumu laipas. Minskieši jau četras spēles nav sajutuši uzvaras garšu. Pēdējā mačā tika piedzīvota pamatīga sakāve pret Sanktpēterburgas SKA ar 1:7. Iespējams, Minskas Dinamo jau sācis gatavošanos izslēgšanas cīņām, jo komanda sev garantējusi vietu labāko astoņniekā. Minskas gadījumā būtu jāielāgo, ka turienes arēna gan jau būs pārpildīta un Baltkrievijas komandām spēles ar Latvijas klubiem allaž bijušas principiālas.

KHL regulārais čempionāts beigsies otrdien, 24. februārī. Rīdzinieki pēdējo spēli aizvadīs Mitiščos ar Piemaskavas Atlant.

Slovan 3
Dinamo R 4

(1:3, 1:0, 1:1)
Slovan: Rehaks (Mihalīks, Štjastnijs, 10.), Hudāčeks (Mērlijs, 25.), Štjastnijs (Hudāčeks, Bārkers, 49.)
Dinamo R: Dārziņš («bullītis», 5.), Indrašis (Dārziņš, K. Rēdlihs, 15.), Meija (Ābols, Genovejs, 15.), Genovejs (Cibuļskis, 60.)
Dinamo R: Sedlāčeks; K. Rēdlihs - Cibuļskis, M. Rēdlihs - Vidells - Bukarts, Genovejs - Grīnbergs, Indrašis - Vilsons - Dārziņš, Sotnieks - Jerofejevs, Ābols - Džeriņš - Meija, Skvorcovs - Bičevskis - Saulietis

Pievērs uzmanību

Šosezon rīdziniekiem pret Zagrebas Medveščak ir negatīva bilance. Zagrebā pirmajā spēlē uzvarēja Medveščak ar 3:2. Rīgā Dinamo bija pārāks ar 4:3, bet pēc tam savā laukumā bija sāpīga vilšanās ar 1:2
5Rīdziniekiem ar Minskas Dinamo allaž bijušas spraigas spēles. Šosezon uzvaras mijušās ar zaudējumiem. Rīdzinieki uzvarēja ar 4:2, zaudēja ar 1:3, uzvarēja ar 4:1 un zaudēja papildlaikā ar 1:2