Ja tomēr izvēlaties sintētiskos medikamentus, līdztekus noteikti dzeriet zāļu tējas - tās palīdz ātrāk uzveikt slimību, jo izvada no organisma slimības radītās sārņvielas, stiprina to un apgādā ar vitamīniem, norāda Euroaptieka farmaceite Līva Feldmane. Arī uztura speciāliste Liene Sondore atgādina, ka zāļu tējas jau izsenis ir bijis tautas līdzeklis cīņā pret dažādām kaitēm, īpaši brīžos, kad gadījies saaukstēties.«Zāļu tējas ir viegli pagatavojamas - gan dzeramas, gan lietojamas inhalāciju veidā. Tēja lieliski garšos un ārstēs, ja tai pievienos cidonijas cukurā, citrona šķēlīti, medu, ingvera gabaliņus, šķipsniņu kanēļa vai kardamona,» iesaka uztura eksperte.
Viens no labākajiem dabiskajiem līdzekļiem pret saaukstēšanos ir kumelīšu tēja, kas satur ēteriskās eļļas un B un C vitamīnus. Citi efektīvi līdzekļi ir liepziedu, rožu augļu, priežu pumpuru un aveņu lapu tēja, kā arī Īslandes ķērpja tēja, kas sevišķi labi palīdz izārstēt klepu. Tāpat saaukstēšanos palīdzēs uzveikt vasarā sagatavotie aveņu un upeņu ievārījumi, kurus pievieno tējai vai karstam ūdenim.
«Farmaceiti klientiem vienmēr iesaka līdzekļus, kas, viņuprāt, katrā konkrētā gadījumā būtu vispiemērotākie, arī zāļu tējas. Nereti tās ir labākā vai vismaz papildinoša recepte cīņā pret saaukstēšanos,» atzīst L. Feldmane.
Tomēr jāatceras, ka arī zāļu tējas ir ārstniecības līdzeklis, kuru nedrīkst pārdozēt, tāpēc ilgstoši vienu konkrētu tēju lietot nevajadzētu.
Turklāt svarīgi pievērst uzmanību tēju derīguma termiņam un ievērot glabāšanas nosacījumus, jo ilgstoši vai neatbilstoši glabātas drogas nedos vēlamo efektu vai pat kaitēs veselībai.