Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, nosakot, ka triju gadu laikā, sākot ar 2013. gada 1. janvāri, šis nodoklis no 25% pakāpeniski tiks samazināts līdz 20%: 2013. gadā nodokļa likmi samazinās uz 24%, 2014. gadā - līdz 22%, bet 2015. gadā - līdz 20%. Jau no šā gada 1. jūlija no 22% uz 21% tiks samazināts pievienotās vērtības nodoklis. Debatēs par šo projektu, izskanēja vairāki ierosinājumi piemērot pazemināto nodokļa likmi atsevišķām preču grupām, ko jau agrāk bija ierosinājusi arī koalīcijā pārstāvētā VL-TB/LNNK. Tās pārstāvis Raivis Blumfelds sēdē sacīja, ka partija arī vēlas, lai šī diskusija tiek turpināta, taču tā respektē Finanšu ministrijas atzinumu, kurā norādīts, ka līdz 1. jūlijam šādas izmaiņas nebūtu iespējams izvērtēt un ieviest.
Taču daudz aktīvākas debates bija par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kurās Saskaņas centra deputāti iestājās par pašvaldību interešu aizstāvību, vēloties no Vienotības saņemt skaidru atbildi, kā pašvaldībām tiks kompensēts tas, ka līdz ar nodokļa likmes samazināšanu var sarukt arī to ieņēmumi, uz ko norādīja Ivars Zariņš un Sergejs Dolgopolovs (SC). Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (Vienotība) uzsvēra, ka 2013. gada valsts budžeta sagatavošanas laikā notiks sarunas ar pašvaldībām, un bija pārliecināts, ka tiks panākta arī vienošanās, jo bez tās budžetu nemaz nevar iesniegt Saeimā. Šim likumprojektam ir jāpievieno valdības un Latvijas Pašvaldību savienības vienošanās un domstarpību protokols.
Savukārt Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) bija izpētījusi Valda Zatlera vadītās Reformu partijas (RP) priekšvēlēšanu programmu un iesniegusi uz tās pamata balstītu ierosinājumu samazināt iedzīvotāju ienākuma nodokli triju gadu laikā par deviņiem procentpunktiem līdz 16%. Kārlis Seržants (ZZS) arī bija piemeklējis citātus no RP politiķu agrākajām intervijām, kurās viņi par to iestājušies. ZZS tikai nolēmusi palīdzēt Reformu partijai «sākt pildīt savu programmu», piebilda K. Seržants. Viņam atbildot, Jānis Ozoliņš (RP) teica, ka «tas ir jādara atbildīgākā veidā, nevis strauji». Savukārt Vjačeslavs Dombrovskis (RP) mudināja programmu lasīt uzmanīgāk. RP programmā ir paredzēts samazināt nodokļa slogu darbaspēkam triju gadu laikā par deviņiem procentpunktiem, bet, lai mazinātu sākotnēji negatīvo fiskālo efektu, ir jāpalielina nekustamā īpašuma nodoklis, jāatceļ samazinātās PVN likmes, kā arī jāveic pasākumi, lai samazinātu motivāciju maksāt algas aploksnēs. Vienlaikus RP sola kompensēt maznodrošinātajiem PVN likmes paaugstināšanu.