Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Sāks cīņu par pusfinālu

Pirmajā un otrajā pasaules čempionāta kārtā izvairījās no pārsteigumiem. Latvijas florbola izlase otrdien ar Čehijas komandu spēkosies par pirmo vietu priekšsacīkšu C grupā. Lai gan abas komandas jau nodrošinājušas vietu ceturtdaļfinālā, spēlei ir būtiska nozīme, domājot par izredzēm tikt vēl tālāk, jo zaudētājiem izslēgšanas spēles, visticamāk, nāksies sākt pret ļoti spēcīgo Somijas valstsvienību. Spēle pret Čehiju otrdien pulksten 20.30 LTV7 tiešraidē.

«Mūsu mērķis ir uzvarēt čehus, lai atvieglotu ceļu otrajā kārtā,» vēl pirms došanās uz čempionāta norises vietu Cīrihē Latvijas izlases galvenais treneris soms Īro Parvianens neslēpa, kurai no spēlēm veltīta nedalīta uzmanība neilgajā gatavošanās posmā. Koncentrēšanās spēlei pret Čehiju varēja būt par iemeslu miegainajam sākumam čempionāta pirmajā mačā pret ASV komandu. No 0:2 gan izdevās attapties, un čempionāta debitanti tika sakauti ar 8:3. Otrajā cīņā pret Japānu vaļību jau bija daudz mazāk un arī rezultāts lielāks - 11:1. Tiesa, konkurenti čehi japāņus sakāva vēl pārliecinošāk (21:1), bet ar amerikāņiem tikās pirmdien vēlu vakarā.

Ja Latvijas florbolisti lepojas ar piekto vietu pēdējos trīs čempionātos, tad čehi pēdējos piecos turnīros tikuši vismaz pusfinālā. Tieši Cīrihē pirms astoņiem gadiem Čehija sasniedza visaugstāko - otro vietu, bet no iepriekšējā turnīra Helsinkos pārveda bronzas godalgas. Mūsu florbolistiem spēles ar Čehiju izšķirošas bija arī 2006. un 2008. gada pasaules čempionātu grupu turnīrā. Abās cīņās par otro vietu grupā un tikšanu pusfinālā čehi bija pārāki ar 6:3 un 5:3.

C grupas komandas ceturtdaļfinālā mērosies spēkiem ar vienībām no D grupas, kur favorīti ir pēdējo divu turnīru uzvarētāji somi, bet galvenie pretendenti uz otro vietu ir krievi. Abas komandas savā starpā tiksies otrdien agrā pēcpusdienā. Izvairīšanās no Somijas pavērtu labas izredzes piepildīt kluso cerību - cīņu par godalgām. Ceturtdaļfināla zaudētājiem nāksies četru komandu konkurencē cīnīties par piekto vietu, kas ļauj nākamajā pasaules čempionātā piedalīties bez dalības kvalifikācijas turnīrā.

Florbols

Pasaules čempionāts
Latvija - ASV 8:3 (Kostuševs (2), Fīrmanis, Krūmiņš, Klēģers, A. Rajeckis, Raitums, Druvkalns - Fišers, Fēreirs, Andersons), Japāna - Čehija 1:21, Japāna - Latvija 11:1 (A. Rajeckis, Jansons, Laiviņš, Malkavs, M. Rajeckis, Akmeņlauks, Kostusevs (3), Juškēvičs, Raitums - Ogava)