Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Sākumā atdoto neatguva

Patērētais spēks, atspēlējot cīņas sākumā iekrāto 15 punktu deficītu, pietrūka galotnē, kurā TTT Rīga basketbolistes Baltijas līgas finālā tā arī nespēja panākt Baltkrievijas čempiones Minskas Cmoki (55:63). «Ceru, ka šis zaudējums ir no tiem, kas dos kādu ieguvumu nākotnē,» rīdzinieču treneris Aigars Nerips atzina, ka pretinieces šoreiz tiešām bijušas spēcīgākas.

Kaut arī treneri un spēlētājas labi zināja, ka pretinieču lielākais spēks slēpjas groza apakšā, spēles sākumā Cmoki centra uzbrucēju spiedienam rīdzinieces nešķita gatavas ne uzbrukumā, ne aizsardzībā. Pirmajās desmit minūtēs trīs TTT Rīga spēlētājas jau bija saņēmušas pa divām piezīmēm, bet baltkrievietes ar viegliem punktiem no groza apakšas un soda metieniem guva vienu punktu pēc otra. Laukuma otrā galā Latvijas basketbolistes ilgi nespēja apspēlēt viešņu aizsardzību un bumbu nogādāt uzbrukuma pozīcijās, un katrs otrais uzbrukums beidzās ar kļūdu - pirmajā ceturtdaļā tādu bija desmit. «Mums nav tipisku piekto numuru. Ieva Kūlīte it kā nespēlēja slikti, taču varēja spēli uzņemties vēl vairāk. Labi, ka tikām atpakaļ spēlē, taču šī pakaļdzīšanās prasīja daudz spēka,» atklāja treneris Nerips.

Mājinieces pamazām atrada ieročus, kā apturēt pretinieces, neļaujot tām stāties uz soda metienu līnijas, bet citu argumentu tām nebija daudz. Uzbrukumā cīņassparu vairoja 20 gadus vecā Rūta Veidere, pa reizei izdevāst rāpīt no tālienes, turklāt ļoti veiksmīgi tika nospēlētas otrās un trešās ceturtdaļas galotnes, un pretinieces jau šķita noķertas (43:44). Diemžēl izšķirošajos brīžos pieredzējušās Baltkrievijas spēlētājas nospēlēja pacietīgāk un pirms pēdējām minūtēm ieguva vairāku metienu pārsvaru. Lai kā rīdzinieces centās, pēdējos uzbrukumos trāpīt neizdevās, tādēļ pārsvars atkal pieauga. «Mazliet nogājām nost no grāmatas. Sākām sasteigt sadarbības, kas pirms tam izdevās. Laikam gribējām ātrāk to spēli salauzt,» noplātīja rokas treneris.

TTT Rīga pēc 13 gadu pārtraukuma izcīnīja Baltijas sudrabu, taču pēdējais un līdz šim vienīgais tituls Latvijas klubam ticis 1998. gadā, kad par čempionēm kļuva RTU/Klondaika basketbolistes.