Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Sapnis pārtop murgā

Pēdējās trešdaļas uzbrukuma viļņi nespēja sagraut pretinieku cietoksni, un Latvijas florbola izlase pasaules čempionātā Šveicē ceturtdaļfinālā bija spiesta atzīt Vācijas pārākumu (2:3). Kamēr Vācija izmantoja latviešu nopelnīto iespēju izjaukt ierasto līderu četrinieku, pašiem būs jāturpina cīņa par piekto vietu. Lai to izcīnītu, visticamāk, nāksies vēlreiz pieveikt spēcīgo Čehijas izlasi.

Kā varēja paredzēt, Latvijas florbolistiem pret Vāciju nācās iejusties pretējā lomā tai, kas izšķirošajā priekšsacīkšu spēlē nesa panākumus pret ierasto pusfinālisti Čehiju. Diemžēl jau no pirmajām minūtēm neizdevās uzspiest pretiniekiem ātru un atklātu florbolu, kas ļautu izpausties Latvijas izlases pārākumam fiziskajā sagatavotībā. To vēl vairāk vajadzēja izcelt apstāklim, ka latviešiem pēc grupu turnīra bija brīvdiena, kamēr vācieši vēl trešdien pievakarē aizvadīja izšķirošo cīņu par otro vietu savā apakšgrupā.

Vāciešiem ar blīvu aizsardzību savu vārtu tuvumā izdevās noslāpēt Latvijas komandas uzbrukuma tempu, turklāt paši viņi atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem un ar nevainojamu precizitāti realizēja praktiski katru savu iespēju. Tā Vācijas komanda pirmās trešdaļas vidū ieguva divu vārtu pārsvaru, ko gan izdevās atspēlēt, bet otrās trešdaļas astotajā minūtē Dominiks Muha vēlreiz izvirzīja vadībā Vāciju. Pretinieki sāka spēlēt vēl piesardzīgāk, lieliski vārtos darbojās Maiks Dīcs.

Zaudējums liek aizmirst cerības pacīnīties par medaļām, taču priekšā ir ne mazāk atbildīgs uzdevums - cīņa par piekto vietu. Tās ieguvēji bez kvalifikācijas spēlēm nodrošinās dalību 2014. gada pasaules čempionāta finālturnīrā Zviedrijā. Ironiski, ka galvenie pretinieki cīņā par šo pozīciju būs mūsu pašu negaidīti pārspētie čehi, kuri ceturtdaļfinālā ar 1:4 zaudēja pašreizējiem čempioniem somiem. Vispirms gan «mazajā pusfinālā» piektdien jāuzveic Slovākija, kas ceturtdaļfinālā cieta sakāvi pret zviedriem.

Spēle pret Slovākiju paredzēta piektdien pulksten 20.30 LTV7 tiešraidē.

Latvija 2
Vācija 4

(1:2, 1:1, 0:1)
Pasaules čempionāta ceturtdaļfināls
11:01 F. Holcs (K. Holcs) 0:1, 13:17 M. Muha (Hīlers) 0:2, 17:20 Kostusevs (Laiviņš) 1:2, 22:23 Raitums (Laiviņš) 2:2, 27:31 D. Muha (M. Muha) 2:3, 59:53 D. Muha (F. Holcs; tukšos vārtos)