Ceturtdien vēlu vakarā gan vēl nebija atbildes, vai līdzīga vienošanās kā par pensiju nesamazināšanu panākta arī par valsts budžeta finansētajās iestādēs strādājošo atalgojumu izdevumiem. SVF ir norādījis, ka atalgojumu jāturpina samazināt. Tāpat skaidrības nebija, vai izdevies vienoties par līdzšinējo sociālo pabalstu sistēmas saglabāšanu. Neoficiāla informācija liecina, ka izmaiņas sociālajā sistēmā, visticamāk, būs un atsevišķus sociālos pabalstus nākamgad skars izmaiņas. Tā, piemēram, memorandā varētu būt solījums pārskatīt sociālā budžeta struktūru un izdevumus. Tas varētu nozīmēt, ka no nākamā gada valdība var atteikties no ģimenes valsts pabalstiem, daļu šiem mērķiem tērētās naudas ietaupot, daļu novirzot pašvaldībām, lai tās šo pabalstu līdzekļus sadalītu sociāli neaizsargātākajām, mazturīgajām ģimenēm. Tāpat netiek izslēgts, ka atsevišķiem sociālajiem pabalstiem var tikt noteikti griesti.
Līdzīgi kā jūnijā vidū jau pieņemtajā ekonomikas stabilizācijas programmā, kas paredz kapitāla pieauguma un mājokļu nodokļa ieviešanu, memorandā ar SVF būs iekļauta apņemšanas celt pievienotās vērtības nodokli līdz 23%, ja valdībai, veidojot nākamā gada budžetu, neizdosies izpildīt iepriekš solīto - samazināt budžeta deficītu par pusmiljardu latu.
Tas, uz kādu izdevumu rēķina valdība plāno nodrošināt deficīta samazināšanu, pagaidām nav skaidrs, taču netiek izslēgts, ka valdība apturēs valsts garantiju izsniegšanu un tādu projektu īstenošanu, par kuriem samaksa no budžeta paredzēta turpmākajos gados. Šādi izdevumi attiecas, piemēram, uz valsts galvojumiem olimpiskajiem centriem, jaunām sporta būvēm. Visticamāk, ka jaunajā memorandā būs runa arī par valdības atturēšanos uzņemties jaunas finanšu saistības tā sauktās publiskās - privātās partnerības ietvaros (projekts tiek realizēts par privātiem līdzekļiem, taču valsts garantē ieguldījumu pilnu vai daļēju atmaksu pēc īstenošanas).
Skaidrība par jaunā memoranda saturu un tajā solīto, pēc premjera preses pārstāves Līgas Krapānes teiktā, varētu būt nedēļas nogalē. Piektdienas rītā, kad paredzēta koalīcijas partiju pārstāvju sanāksme, premjers ar jau gatavu sadarbības memoranda projektu klajā vēl nenākšot, tikai mutiski iepazīstināšot koalīcijas partnerus ar galvenajām vadlīnijām. Lai SVF jauno memorandu uzskatītu par saistošu, uz tā jābūt visu koalīcijas partiju vadītāju parakstiem.
Vienošanās ar SVF Latvijai ir svarīga, jo fonda atbalstam ir būtiska starptautiska nozīme. SVF atteikšanās to darīt var signalizēt par neticību valdībai un Latvijas ekonomikai.