Ja projektu atbalstītu par vienu deputātu mazāk, tad konceptuāli to neizdotos pieņemt bez nepieciešamā divu trešdaļu vairākuma. Uz to cerēja Saskaņas centrs, kas nereģistrējās pirms balsojuma. Kad tas tomēr notika, jo kvorums bija pietiekams, SC frakcija balsoja pret, izņemot vienu deputātu, kurš nebalsoja. Satversmes preambulas iekļaušanu pamatlikumā atbalstīja koalīcijas partijas un neatkarīgie deputāti.
«Konstitucionālajās tiesībās tas ir ārkārtīgi rets un pat neparasts gadījums, ka 92 gadus vecai Satversmei pievieno jaunu preambulu,» sēdē sacīja Saskaņas centra frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins, kurš frakcijas noraidošo attieksmi skaidroja ar vairākiem iemesliem - tostarp sajūtām, ka šis dokuments sašķels sabiedrību. «Nācijas valsts griba bija izveidot savu valsti, lai latviešu nācija varētu nodrošināt savas valodas un kultūras pastāvēšanu,» uzsvēra Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (Vienotība).
Viņa norādīja - Satversmes tēvi nevarēja iedomāties, ka situācija Latvijā radikāli mainīsies, valsts būs okupēta un latviskums nopietni apdraudēts. Latvijas brīvvalsts laikā preambulu neizdevās pieņemt, jo toreiz nebija 5% barjeras iekļūšanai parlamentā un nodrošināt divu trešdaļu vairākumu bija vēl sarežģītāk, skaidroja politiķe. «Ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, Satversmes ievads ir vajadzīgs vairāk nekā jebkad,» teica I. Čepāne. Viņa pateicās vēsturniekiem un juristiem, kuri piedalījās Juridiskās komisijas sēdē preambulas apspriešanā, bet jo īpaši - tās pirmā projekta autoram Egilam Levitam.
Preambulā iekļautais Latvijas valsts okupācijas fakts bija vēl viens no tematiem, par ko strīdus rosināja SC deputāti. «Vārdiņu «okupācija» politiķi cenšas piemērot kā ieroci - gan kā vairogu, gan kā zobenu -, arī Satversmes preambulā. Notikumi bija sarežģītāki, lai tos aprakstītu ar vienu vārdu. Vārds «okupācija» neļauj mums iet uz priekšu pa vienu ceļu,» teica Igors Pimenovs (SC), aicinot Satversmes ievadā šo vārdu nepieminēt. R. Dzintars atgādināja, ka par Latvijas okupāciju ir stāstīts vēstures grāmatās, «ikvienam Latvijai lojālam pilsonim, lojālam iedzīvotājam ir jābūt skaidram, kas ir okupācija». Ja tas joprojām neesot skaidrs, tad vēl jo vairāk deputātu pienākums ir «šīs vērtības, atziņas un patiesības nostiprināt Satversmē», teica R. Dzintars.
Iespēju uzstāties debatēs izmantoja ļoti daudzi deputāti, daži - pat atkārtoti. Andrejs Elksniņš (SC) secināja: «Preambulā ir vārds «tolerance», bet šajās debatēs tolerances nav.» Lakoniski Zaļo un Zemnieku savienības atbalstu šim dokumentam izteica frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, nolasot no Satversmes Saeimas deputātu zvērestu, ko tautas priekšstāvji dod, uzņemoties deputāta pienākumus.