Rīgā +17 °C
Otrdiena, 24. septembris
Agris, Agrita

Savus vārtus nosargāja

Pretinieki ar katru nākamo kārtu aizvien spēcīgāki, bet Ventspils turpina cīnīties godam. UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē Ventspils futbolisti Skonto stadionā Rīgā cīnījās neizšķirti 0:0 ar Izraēlas klubu Haifas Maccabi un saglabāja nesliktas cerības uz panākumu divu spēļu summā.

Ventspils pamatsastāva labās malas pussargs Ahmeds Abdultaofiks pirms mača guva savainojumu un nevarēja piedalīties spēlē, tāpēc galvenais treneris Jurģis Pučinsks trešo reizi sezonā vietu starta sastāvā atrada lietuvietim Robertam Freidgeimam. Viņš ir malējais aizsargs, un no ierastā aizsargu kvarteta nācās pāriet uz Ventspils komandā sen nepieredzētu piecu aizsargu rindu.

Uzreiz ar spēles sākšanos haifieši aktīvi presingoja ventspilniekus viņu laukuma pusē, cenšoties pārķert bumbu un traucējot dzeltenzilajiem sākt uzbrukumus. Ventspils centās tikt pāri laukuma centram ar īsu saspēli, kad tas bija iespējams, bet brīžos, kad pretinieku ātrie futbolisti jau mina uz papēžiem, kurzemnieki uzbrukumus centās veidot ar tālu piespēli atlētiskajam uzbrucējam Vadimam Jančukam.

Spēle ritēja zemā tempā. Viesi daudz saspēlējās ar īsām piespēlēm, kas bija parocīgāk ventspilniekiem aizsardzībā, turpretim dzeltenzilie labi izmantoja pretinieku komandas piedāvātos plašumus. Pirmā puslaika vidū dzeltenzilie izveidoja pat pāris sitienu iespējas, un viens Eduarda Suhanova tālšāviens lidoja gar pašu vārtu stabu.

Beiguši pretinieka izlūkošanu, puslaika beigās Maccabi futbolisti izveidoja ofensīvu un pat vārtu gūšanas iespējas. Divreiz teicami nospēlēja Ventspils vārtsargs Maksims Uvarenko, un reizi kurzemniekus glāba vārtu stabs.

Dīvainā kārtā sanāca, ka līdera Abdultaofika izkrišana no ierindas gandrīz nāca Ventspils komandai par labu. Ņemot vērā pretinieku komandas spēlētāju pārākumu individuālajā meistarībā, papildu aizsardzības tipa spēlētājs cementēja dzeltenzilo aizsardzību un palīdzēja piesātināt centra zonu.

Taču otrajā puslaikā viesiem aizvien biežāk izdevās atrast spraudziņas Ventspils aizsardzībā, bet vietā bija vai nu Uvarenko, vai Kurzemes kluba aizsardzības līnija, kas visa mača laikā prasmīgi veidoja mākslīgās aizmugures lamatas, kurās haifieši regulāri iekrita. Arī ventspilnieki parādā nepalika un radīja vienu teicamu vārtu gūšanas iespēju, kad pēc Jurija Žigajeva izspēlētā soda sitiena no tuvas distances pāri vārtiem sita Kaspars Dubra.

Otrā puslaika izskaņā nekas neliecināja, ka haifieši varētu doties mājup ar panākumu. Gluži otrādi - ja arī kāda komanda varēja izraut uzvaru, drīzāk tā bija Ventspils, lai gan tik labu iespēju kā Dubram puslaika vidū viņiem vairs nebija.

Mājās ne tikai labs rezultāts, bet arī iespēja viesos iegūt izbraukumā gūto vārtu priekšrocību.