«Ir jābūt jaunai iespējai starp pārmaiņām un neziņu,» Ļi Mjun Baka teikto televīzijas uzrunā citē The Washington Post. «Ja Ziemeļkoreja izrādīs sirsnīgu attieksmi, tad Korejas pussalā var tikt atklāta jauna ēra.»
Dienvidkorejas vadītājs, kurš sāk pēdējo no pieciem prezidentūras gadiem, piedāvāja Ziemeļkorejai dāsnu ekonomisko palīdzību un investīcijas apmaiņā pret Phenjanas lēmumu iesaldēt savu kodolprogrammu. Decembrī mirušais ilggadējais Ziemeļkorejas diktators Kims Čen Irs iepriekš vairākkārt noraidīja līdzīgus piedāvājumus. Nav lielu cerību, ka viņa pēctecis Kims Čen Uns rīkosies citādi, ņemot vērā, ka pagājušajā nedēļā Ziemeļkorejas Nacionālā aizsardzības komiteja brīdināja, lai ārpasaule negaida pārmaiņas no jaunās valsts vadības.
Dienvidkorejas prezidents arī sacīja, ka šajā gadā «notiks pavērsieni, lai atrisinātu Ziemeļkorejas kodoljautājumu», tomēr Ļi Mjun Baks nekonkretizēja, kas ar to domāts.
Dienvidkorejas prioritāte esot miers un stabilitāte reģionā, bet Ziemeļkorejas militārās provokācijas gadījumā Seula ir gatava atbildēt ar spēku. «Tik ilgi, kamēr pastāv provokāciju iespēja no Ziemeļkorejas, mēs saglabāsim stingru aizsardzības pozīciju,» paziņoja Ļi Mjun Baks.
Dienvidkoreja uzskata, ka Phenjana ir vainojama tās karakuģa nogremdēšanā 2010. gada martā. Toreiz incidentā gāja bojā 46 dienvidkorejiešu karavīri. Tā paša gada novembrī Ziemeļkoreja apšaudīja Dienvidkorejai piederošu salu Dzeltenajā jūrā, nogalinot četrus cilvēkus. Komunistiskā valsts noraida savu saistību ar pirmo incidentu un apgalvo, ka otro izprovocēja Dienvidkoreja.
Ziemeļkorejas valdība svētdien aicināja valsts iedzīvotājus aizsargāt jauno vadoni. «Partijai, armijai un tautai jākļūst par vairogu, kas aizsargā Kimu Čen Unu līdz nāvei,» teikts valsts oficiālās ziņu aģentūras KCNA uzsaukumā.