«Singapūra uzrādījusi stabilu, nevis iespaidīgu cenu pieaugumu,» teikts ziņojumā, norādot, ka pilsēta pakāpeniski virzījusies uz šo pozīciju. Singapūrā ir dārgas transporta izmaksas, turklāt tā ir arī dārgākā pilsēta apģērba iegādei, jo tirgotāji masveidā importē luksusa zīmolu ražojumus no Eiropas, lai apmierinātu pircēju prasības pēc šika.
Autobraukšana Singapūrā prasa daudz vairāk izmaksu nekā citās pasaules pilsētās. «Salīdzinot ar citām vietām, automašīnu cenas sasniedz astronomiskus līmeņus,» ziņu aģentūrai Bloomberg sacīja Singapūrā bāzētās finanšu kompānijas Credit Suisse Group AG biroja ekonomists Maikls Vans. Piesārņojuma mazināšanai Singapūrā noteiktas automobiļu kvotas un īpašniekiem jāmaksā augsta auto reģistrācijas maksa.
Dārgāko pilsētu sarakstā Singapūrai (Singapūra) seko Parīze (Francija), Oslo (Norvēģija), Cīrihe (Šveice), Sidneja (Austrālija), tad nāk Tokija (Japāna), kas dala vietu no sestās līdz devītajai.
Saraksta otrā galā - pasaules lētāko pilsētu vidū - ir Mumbaja (Indija), kurā zemo cenu līmeni nosaka ienākumu nevienlīdzība, Karāči (Pakistāna), Ņūdeli (Indija), Katmandu (Nepāla), Damaska (Sīrija), Alžīra (Alžīrija) un Bukareste (Rumānija).
EIU pētījumā aplūkota 131 pilsēta, salīdzinot cenas dažādu grupu produktiem un pakalpojumiem: ēdieniem, dzērieniem, komunālajiem pakalpojumiem, izglītības izmaksām utt. Saraksts tiek apkopots reizi divos gados.