Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Sitiens gulošajam

Sāpīgs trieciens numur viens piedzīvots vēl tikai sestdien, kad Spānijas čempionāta ietvaros Barcelona ar 1:2 zaudēja principiālajam pretiniekam Madrides Real. Trieciens numur divi - Neimāra aģents Vāgners Ribeiro paziņojis, ka spēlētājs sapņo nokļūt tādā klubā kā Paris Saint-Germain un tādā pilsētā kā Parīze. Vai Katalonijas klubs tik īsā laikā piedzīvos arī trešo triecienu? To noskaidrosim, iespējams, jau otrdien, kad Barcelona UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā uzņems Atletico.

Tieši pašreizējam trofejas sargātājam Barcelona ceturtdaļfināla izlozē ar pretinieku, šķiet, paveicies vismazāk. Un tagad vēl komandas galvenais triecienspēks - uzbrucēju trio Lionels Mesi, Luiss Svaress, Neimārs - pēc viena no retajiem mačiem, kad neguva nevienus vārtus (pret Real), zaudēja stabilitāti. Draudzība, ar kuru trio visu laiku lielījās un sauca par galveno panākumu iemeslu, pirmdienas treniņā nebija manāma: Neimārs treniņos darbojās nostāk no visiem pārējiem, bet Mesi un Svaresa vaigi bija raižu pilni.

«Barcelona saka, ka ir labākie, taču mēs viņus uzveicām,» pēc dramatiskās uzvaras El Classico duelī ar lepnumu sacīja Real galvenais treneris Zinedins Zidāns. Uz to norādīja arī UEFA pieaicinātais eksperts bulgārs Krasimirs Balakovs. «Šis ir neapšaubāmi visinteresantākais ceturtdaļfināla pāris taktiskajā ziņā. Daudzi domā, ka Barcelona viegli uzvarēs, bet esmu pārliecināts, ka viegli viņiem neklāsies.»

Otrs intriģējošākais duelis būs trešdien, kad spēkiem mērosies divi jaunākie miljardieru projekti Paris Saint-Germain un Mančestras City. Abu klubu ambīcijām nav robežu, un šis ir tas laiks, kad pakāpeniski progresējošās komandas ir kā nekad iepriekš gatavas triumfam Čempionu līgā. Šajā pārī reti kurš eksperts uzdrošinās izteikt prognozes. Favorīta statusā tomēr ir no spriedzes nacionālajā čempionātā atbrīvotais Parīzes klubs.