Kamēr slimnīcu nosaukumus VM nav minējusi, pagaidām - arī trešdien notikusī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēde - diskusijas norisinās gluži mierīgi. Sēdē VM, nevalstisko organizāciju un slimnīcu pārstāvji diskutēja par VM darba grupas izstrādāto ziņojumu. Jau sēdes sākumā VM parlamentārā sekretāre Dagnija Staķe norādīja, ka pēc 1. jūlija diennakts pieejamību medicīniskajai palīdzībai plānots nodrošināt visās vietās, kurās tā bijusi līdz šim. VM valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis Dienai saka: «Panākts diezgan labs kompromisa variants, un strauji iet uz priekšu mēs diez vai šobrīd varam.» Tiesa, par atsevišķiem VM sagatavotā ziņojuma punktiem sēdē izskanēja kritika. Vairāku slimnīcu vadītāji arī izteicās, ka patlaban grūti saprast, kā tieši reformas izpaudīsies, ja nav zināms, kurā «maisiņā» slimnīca atradīsies.
Jau vēstīts - VM darba grupa ierosina 11 lokālās slimnīcas (Madonas, Cēsu, Kuldīgas, Ogres u.c.) dalīt divos līmeņos. Pirmā līmeņa slimnīcām būtu jānodrošina obligātais «triju ārstu komplekts». Tas nozīmē, ka slimnīcā visu diennakti jābūt pieejamam internistam, ķirurgam un anesteziologam. Tiesa, Saeimas komisijas sēdē diskusijas izraisīja VM priekšlikums, ka speciālista nodrošināšanai diennakti nepieciešamas 4,5 slodzes. Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgeņijs Kalējs izteicās, ka ar 4,5 slodžu apmaksu nevarēšot diennakts darbu nodrošināt: «To var izdarīt tikai un vienīgi uz personāla atalgojuma rēķina, maksājot mazāku algu, nekā būtu paredzēts.» Veselības ekonomikas centrs gan norādīja, ka ar 4,5 slodzēm, kur ierēķinātas arī piemaksas, ir pietiekami. Otrajā lokālo slimnīcu līmenī savukārt jābūt «obligātajiem» trim ārstiem un vēl ārstiem pamatdarbā tajos ārstniecības profilos, kurus slimnīca var nodrošināt.
Diskusijas sēdē bija arī par VM priekšlikumu - ja lokālā slimnīca pieņem lēmumu par pacienta pārvešanu uz augstāka līmeņa slimnīcu pēc vairāk nekā divām darbdienām, par pārvešanu slimnīcai jāmaksā pašai. Patlaban lēmuma pieņemšanas laiks par pārvešanu slimnīcās svārstās no divām dienām līdz septiņām dienām. J. Kalējs norādīja, ka jādiskutē būtu par katru konkrētu gadījumu. Sēdē izskanēja bažas, ka, ieviešot šādu kārtību, slimnīcas var naudas trūkuma dēļ izšķirties nepārvest pacientus. Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvis Guntis Libeks kritiski vērtēja VM ieceri reformās ietaupītos līdzekļus novirzīt citām programmām, piemēram, ambulatorajai aprūpei, «jo slimnīcas jau tagad dzīvo saspringtos finansiālos apstākļos».