Kā Diena jau vēstīja, septembra sākumā notikusī Latvijas faktu aptauja uzrāda Vienoti Latvijai 1,7 procentu vēlētāju atbalstu, kas gan ir kāpums pret iepriekšējiem datiem, tomēr ne tuvu nav pietiekami, lai iekļūtu Saeimā.
Tiesa, partijas priekšsēdētājs Ainārs Šlesers nepieļauj iespēju, ka Vienoti Latvijai varētu nepārvarēt piecu procentu barjeru: «Es tādu variantu neizskatu. Tas ir kā braukt uz olimpiskajām spēlēm ar domu, kas būs, ja neiekļūs finālā. Jā, ir reitingi, bet vēlēšanas ir ceturtajā oktobrī, līdz tam mēs šo pīļu dīķi gribam aktivizēt.» Pret Vienotību vērstajā avīzē tai pārmet, piemēram, tā dēvēto šoferu dēlu iekārtošanu amatos, lai gan tieši A. Šlesers bija tas, kura rīcības dēļ šāds apzīmējums ieviesās laikā, kad viņš bija satiksmes ministrs.
Partijas līderi aktīvi brauc pa Latvijas novadiem. Cik var saprast no sarakstu līderu teiktā, interese par tikšanās pasākumiem ir, bet ne mērāma simtos. «Zāles ir pilnas. Nav gan tādas auditorijas kā laikā, kad biju premjers, bet 50-80 cilvēki savācas,» bilst Aigars Kalvītis. Taču, kā norāda Ivars Godmanis, vēlētāju interese par pasākumiem vēl nenozīmē, ka viņi nobalsos vēlēšanās. «Mēs neorganizējam pilsētas svētkus, ir trīs stundu nopietnas sarunas, kas ir smagas, lielākoties par sociālajiem jautājumiem un pensijām,» viņš atzīst.
Ainārs Šlesers arī pirms šīm vēlēšanām izceļas ar diskusijas izraisošām idejām. Piemēram, viņš rosina Jāņu komercializēšanu un svinību organizēšanu Daugavmalā nedēļas garumā. Ja līdz 2020. gadam tiktu izsniegti 100 000 uzturēšanās atļauju, investīcijās Latvija iegūtu 20 miljardus eiro, viņš lēš.
Ļoti skeptiski par Vienoti Latvijai un tās piedāvājumu vēlēšanām Dienai izteicās politoloģe Simona Gurbo, sakot, ka «nekas daudz vairāk kā tukši solījumi un šaurai sabiedrības grupai izdevīga valsts politika nākamajos gados no šīs partijas diez vai ir sagaidāmi».