Drīz pēc tam medijus sasniedza premjera V. Dombrovska paziņojums, ka šis jautājums ir jāizdiskutē koalīcijā un jebkādi mēģinājumi uzspiest jaunu ministriju skaita samazināšanas plānu ir nepārprotams mēģinājums gāzt valdību. V. Dombrovskis arī bija pamanījis, ka A. Šlesera piedāvājums atšķiras no savulaik pieteiktā Ivara Godmaņa (LPP/LC) valsts pārvaldes reformas plāna. Dažuprāt, patiesībā tas varētu būt SC plāns. Tā atzina viens premjera partijas biedrs, kurš dienu iepriekš bija ar J. Urbanoviču par šādu plānu runājis. Viņš sacīja: «Īstais opozīcijas līderis ir Jānis Urbanovičs, kas pilnīgi pārņēmis Šlesera prātu, bet viņš ir malacis - izmanto, ka Tautas partijai (TP) vairs nav tribīnes, ierāda tai tās vietu un vēl saglabā manevra iespējas.»
Kamēr A. Šlesers uzstājās televīzijas kameru priekšā, kuru gan bija krietni mazāk nekā iepriekšējās dienās, Tautas partija jau bija iesniegusi Saeimā atvērtajā Ministru kabineta iekārtas likumā priekšlikumus, kuri arī paredz samazināt ministriju skaitu no 14 uz deviņām. Ja A. Šlesers vēlas, lai ministrijas tiek reorganizētas jau šīs valdības laikā, tad TP aicina pārejas noteikumos paredzēt, ka likums stājas spēkā pēc Saeimas vēlēšanām. Tā uzskata arī valdības vadītājs, kas ir pieļāvis izmaiņas ministriju skaitā.
Taču šī koalīcija noraida Veselības un Labklājības, kā arī Izglītības un Kultūras ministriju apvienošanu, ko vēlas LPP/LC un SC. Gan A. Šlesers, gan TP rosina apvienot Ekonomikas, Satiksmes un Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrijas, tikai LPP/LC un SC to aicina nodēvēt par Tautsaimniecības ministriju, bet TP - par Attīstības ministriju. Līdz vakaram visi savus grozījumus likumā jau bija iesnieguši Saeimā. Pēc tikšanās ar premjeru savs viedoklis par notiekošo bija arī Valsts prezidentam Valdim Zatleram, kurš sacīja: «Tie plāni mums sāk kļūt par tādu pastāvīgu sērgu - bija Godmaņa plāns, Zalāna plāns, pēc tam bija Šķēles plāns, tagad ir Urbanoviča plāns. Es domāju, ka jautājums par to, kādam jābūt Ministru kabinetam, pirmkārt, ir Ministru prezidenta kompetencē.»
Līdz 12. aprīlim, kamēr notiek LPP/LC sarunas ar premjeru, A. Šlesers solījis, ka frakcija balsos saskaņā ar valdības nostāju, bet nākamajā pirmdienā viņš dosies uz koalīcijas sēdi, lai pārliecinātos, vai visas partijas ar LPP/LC vēlas sadarboties un arī atteikties no agrākās retorikas. Trešdien pēcpusdienā Pilsoniskās savienības un arī Vienotības līderis Ģirts Valdis Kristovskis jau paziņoja, ka aicina LPP/LC nekavējoties paust attieksmi par atbalstu šai valdībai, jo vilcināšanās nodarot kaitējumu valsts finansiālajai un politiskajai stabilitātei. LPP/LC vilcināšanās liedz premjeram aicināt valdībā jaunos ministrus uz vakantajām veselības un tieslietu ministru vietām, kā arī izraudzīties kandidātu ārlietu ministra postenim, jo Māris Riekstiņš (TP) piekritis amatā palikt tikai līdz jauna kandidāta apstiprināšanai.