N.Ušakovs nav atkāpies no teiktā, ka LPP/_LC_ ir _SC_ stratēģiskais partneris, kas arī ideoloģiski esot tuvāks, un abām partijām esot radniecīgs elektorāts. Turpretim otru populārāko politisko spēku _Pilsonisko savienību,_ kas ieguva 14 vietas domē, vada bijušais nacionāli konservatīvās partijas _TB_/LNNK biedrs Ģirts Valdis Kristovskis.
Jaunā laika saraksta līderis Edgars Jaunups joprojām ir neizpratnē par N.Ušakova nevēlēšanos uzņemties Rīgas mēra amatu, «kuru Šleseram ir izredzes ieņemt tikai tad, ja Ušakovs no tā atsakās,» norādīja E.Jaunups un solīja JL astoņas balsis. Arī SC un JL domē kopā būtu vairākums - 34 balsis. Taču ar to varētu rēķināties tikai tad, ja SC būtu vienots, bet no 26 RD ievēlētajiem apvienības deputātiem (saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem) tikai 12 deputātu ir tajā ietilpstošās Tautas saskaņas partijas biedri. Septiņi ievēlētie deputāti ir no Latvijas Sociālistiskās partijas, kuras līderis Alfrēds Rubiks Dienai sacīja, ka uzticas N.Ušakovam un «es atbalstīšu viņa nostāju, jo ir svarīgi, lai koalīcija ir spējīga strādāt vienoti».
Šaubas par SC vienotību radās jau vēlēšanu naktī, kad Jaunā centra priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs, kura partiju RD arī pārstāvēs septiņi deputāti, ieradās pie A.Šlesera un Andra Amerika, ar kuru savulaik domē jau kopā strādāja. Tas tika uztverts kā signāls gatavībai pāriet pie A.Šlesera ar septiņiem JC deputātiem, ja SC par sabiedroto izvēlētos Jauno laiku. Tas gan nedotu iespēju A.Šleseram izveidot vairākumu, bet paralizētu SC un JL sadarbību. Tai Pilsoniskā savienība varētu pievienoties tikai kā atbalstītāja - bijusī PS līdere Sandra Kalniete ir paziņojusi, ka PS nebūs koalīcijā ar SC, kas būtu apgrūtinoši arī atšķirīgās ideoloģiskās izpratnes dēļ. Neoficiāli zināms, ka otrdien SC valdē arī atzīts, ka vienīgā iespēja nodrošināt stabila vairākuma izveidi un koalīcijas darbību ilgtermiņā ir vienošanās ar LPP/LC.
LPP/LC līderis A.Šlesers līdz trešdienai, kad notiks abu partiju līderu tikšanās, komentārus nesniegšot. Taču to viņš varot pateikt, ka «nekāda šķelšanās nenotiks, mēs ar Saskaņas centru esam vienots tandēms». Abām partijām kopā ir 38 balsis. Tās jau ir paziņojušas par gatavību iesaistīt domes darbā arī JL un PS. Uz vaicāto, vai JL šādu piedāvājumu pieņemtu, E.Jaunups atbildēja apstiprinoši, jo vēlētāji gribot redzēt JL domē strādājam, bet tas neesot jāuztver kā lojalitāte A.Šleseram kā mēram. S.Dolgopolovs, kurš var pavērt A.Šleseram iespēju īstenot sapni vadīt Rīgu, minējumus par šķelšanu negribēja komentēt. Ja A.Šlesers kļūtu par Rīgas galvu, vicemēra amatā varētu būt ne tikai N.Ušakovs, bet arī S.Dolgopolovs. JL un PS varētu piedāvāt vadīt dažas komitejas.