1999.gadā ciklu aizsāka filma Molohs (Kannu Palmas zars labākajam scenārijam), kurā vāgneriskos miglas vālos atdzima 1942.gada Bavārijas kalnos būvētais Ādolfa Hitlera patvērums - māja/gotisks bunkurs, kur Eva Brauna ar Adi privātā vizītē pieņēma ekscentrisko Gēbelsu pāri, kā filmas-fantasmagorijas iecerē bija izplānojis Sokurovs, pārvēršot nacionālsociālisma tēvu par traģiska balagāna ākstu.
Hitlera stāstu turpināja 2001.gadā uzņemtais Vērsis/Teļec, kurā skatītāji varēja vērot vizuāli graujošu «revolūcijas vadoņa» V.I.Ļeņina fiziskā un morālā sabrukuma ainu. Šajā pabalējušas sēpijas un puvuma krāsas tonētajā filmā «Ļeņina bunkurs» bija viņa slimais, prātu zaudējošais ķermenis, kurš burtiski saira filmas laikā, par spīti Gorku vasarnīcas idilliskajai ainavai. 2005.gadā tapa filma Saule/Solnce - austrumu mitoloģijas apdvesta daiļi drūma pasaka par Japānas pēdējā imperatora Hirohito un viņa pārvaldītās salas bēdīgo galu, kuru samurajiskā intensitātē ģeniāli notēloja izcils japāņu aktieris Iseji Ogata.
Cits uzticams režisora domubiedrs komponists Aleksandrs Sīgle, kurš ir arī šo četru filmu producents, stāsta, ka jaunajā darbā Fausts (budžets 11 miljoni dolāru) kā muzikālā grandiozā opusā simfonijā apvienosies iepriekšējo filmu tēmas un varoņi, lai pārliecinošāk atklātu pamatideju - par spēcīgu cilvēku, personību tumšo, melno dvēseles pusi, kas noved pie milzīga posta pirmām kārtām jau pašus «tumsas dvēseles» īpašniekus.
Plānots, ka daļu filmas uzņems Īslandē (filmā vienu no galvenajām lomām tēlo īslandiešu aktieris Sigurdurs Skulasons), dažas dienas filmēšana paredzēta Vatikānā, bet pamatā filmēšanas grupa strādās Čehijā - pasaules ekonomiskā krīze ienesusi korekcijas Sokurova vērienīgajos plānos filmēt tikai brīvā dabā - Īslandē. Tā kā filma ir Krievijas, Vācijas, Īslandes, Čehijas un Japānas kopražojums, aktieru komanda arī būs internacionāla. No daudzajiem filmā nodarbinātajiem vācu aktieriem, protams, vislielāko uzmanību piesaista Hannas Šigulas vārds, kurai Sokurovs īpaši sacerējis mazu, taču būtisku lomu. Tā jau ir otra reize šogad, kad slavenā vācu kinozvaigzne filmējas Krievijas autoru filmā - Šigula lieliski tika galā ar krievu dzejnieces Annas Ahmatovas lomu režisores Irinas Kvirikadzes filmā Tatāru kņaziene.
Vēl nepabeigtā filma jau uzaicināta piedalīties 2010. gada Kannu kinofestivālā, - Sokurovs pazīstams kā režisors, kurš ārkārtīgi pedantiski iekļaujas filmēšanas grafikos un strādā ātri, jo līdz sīkumam zina, ko un kā filmēt.