Tas nozīmē, ka «ātrās palīdzības» ceļš līdz slimnīcai būs ilgāks, līdz pat vienai stundai līdzšinējo 15, 20 minūšu vietā. Tiesa, drīzumā plānā varētu iezīmēties korekcijas - Rīgas 2.slimnīca, kurai jau bija lemta tikai aprūpes slimnīcas nākotne, varētu arī turpmāk uzņemt traumatoloģijas pacientus. Vairākās pārveidotajās medicīnas iestādēs, to skaitā Bauskas slimnīcā, kuras aizstāvībā protesta akcijā pirmdien bija pulcējušies vietējie iedzīvotāji, plānots izveidot diennakts traumpunktu, par to drīzumā varētu lemt valdība, _Diena_ uzzināja VM.
No 1.septembra neatliekamo palīdzību par valsts naudu turpinās sniegt visas trīs klīniskās universitātes slimnīcas, septiņas reģionālās slimnīcas, kā arī desmit daudzprofilu lokālās slimnīcas. No 1.janvāra gan par vēl vienu slimnīcu būs mazāk - Rīgas 1.slimnīca vairs nesniegs diennakts neatliekamo palīdzību, paliekot tikai ambulatorajai aprūpei. «Šobrīd mēs nestrādājam pie varianta, ka varētu vēl tikt samazināts slimnīcu skaits,» Dienai norāda Juris Bundulis, VM valsts sekretāra vietnieks.
Lai septiņas reģionālās slimnīcas un divas klīniskās universitātes slimnīcas varētu vēl kādu laiku sniegt neatliekamo palīdzību, VM tām papildus piešķīrusi 3,2 miljonus latu no ambulatorajiem pakalpojumiem neiztērētās naudas. Ar to gan nepietiks, lai slimnīcas pacientus varētu uzņemt līdz gada beigām, jo paredzams, ka pacientu plūsma pieaugs - kaimiņu slimnīcas vairs nesniegs diennakts neatliekamo palīdzību. Bauskas slimnīcai pārtopot par aprūpes slimnīcu, pacientus nāksies uzņemt Rīgas slimnīcām vai Jelgavas slimnīcai. «Plānojam, ka mums būs vairāk darba, taču lielākā problēma ir tā, ka valsts plānojusi mums divreiz mazāk pacientu,» saka Andris Ķipurs, Jelgavas pilsētas slimnīcas galvenais ārsts. Mediķi arī izsaka bažas, vai ceļš no «ātro» brigādes punkta līdz tuvākajai slimnīcai neizrādīsies pārāk tāls, lai sniegtu kvalitatīvu palīdzību.
Veselības ministre Baiba Rozentāle (TP) atzīst, ka papildus piešķirtie 3,2 miljoni latu ir īstermiņa risinājums, un «rudenī saslimstība pieaugs un līdzekļi ambulatorajā aprūpē tiks izmantoti pilnībā, un bez papildu līdzekļiem neatliekamās palīdzības nodrošināšanai slimnīcās iztikt nebūs iespējams, jo iekšējās rezerves ir izsmeltas». Cik naudas pietrūkst neatliekamās palīdzības nodrošināšanai līdz gada beigām, VM ierēdņi vēl tikai rēķina. Tiek pieļauts, ka trūkstošās naudas apjoms varētu būt nedaudz mazāks kā ministres iepriekš minētie 45,8 miljoni latu.