Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība) pēc RVG sēdes žurnālistiem sacīja, ka strukturālās reformas plānotas pilnīgi visās jomās. Pārmaiņas gaidāmas valsts pārvaldē, padarot to efektīvāku, proti, lai tajā strādājošo skaits nepārsniegtu 8% no kopumā valstī nodarbinātajiem. Iecerēts ieviest e-pārvaldi un e-pakalpojumus, plašāk iedzīvināt vienas pieturas aģentūras principu. Biznesa konkurētspējas veicināšanai plānots mazināt birokrātiskos šķēršļus, izveidot stabilu un caurskatāmu nodokļu sistēmu. Sociālajā jomā ir vēlme pārskatīt sociālās aizsardzības kritērijus un atbalsta pasākumus padarīt mērķtiecīgākus. Veselības aizsardzībā cita starpā plānots pacientu līdzmaksājumu sasaistīt ar nodokļu samaksu.
Augstākajā un arodizglītībā ir mērķis sasaistīt darba tirgus pieprasījumu ar piedāvājumu. «Tas nozīmē to, ka ir jāsaprot, kuras izglītības programmas darba tirgū šobrīd ir nepieciešamas (..) Ja redzam, ka Igaunijā universitātē tiek sagatavoti 35 juristi, bet mums tiek sagatavoti vairāki simti. Un tas ir jautājums par resursu izmantošanu,» pēc sēdes sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle. «Visi ministri ir gatavi darbam, un konstruktīvas atsauksmes bija gan Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), gan no Vienotības ministriem. Tas šobrīd ir viscerīgākais.» Optimistiski noskaņota ir arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja Žaneta Jaunzeme-Grende: «Ja valsts izpildītu tikai to, kas ir rakstīts šajā prezentācijā, tad tas jau būtu ļoti labi.»
Konkrēti priekšlikumi reformām definētajās jomās ministrijām valdībā ir jāiesniedz līdz 5. martam, bet 15. martā šo pasākumu sarakstu paredzēts skatīt RVG. Premjers norādīja: kad būs redzams šis pasākumu plāns, tad arī varēs runāt par finansiālo efektu. Taču, visticamāk, šis efekts par lielu pasākumu daļu gaidāms, sākot ar 2012. gadu. Līdz ar to tas neietekmēs šāgada budžeta papildu konsolidāciju 50 miljonu latu apmērā. Koalīcijā vienošanās līdz šim panākta par pasākumiem 39 miljonu latu konsolidācijai, bet par atlikušajiem 11 miljoniem lielāka skaidrība varētu būt jaunnedēļ. Pagaidām mazāko daļu konsolidācijas iecerēts gūt, samazinot izdevumus, lielāko - no ieņēmumu paaugstināšanas, tajā skaitā ceļot nodokļus. Akcīzi degvielai sākotnēji bija plānots paaugstināt par santīmu litrā, bet šonedēļ koalīcijā nolemts nodokli no 1. jūlija celt straujāk - par diviem santīmiem, ko rosināja ZZS.