To, ka sarsuela - spāņu operete - viņam, ar ugunīgu spāņu temperamentu apveltītajam britu diriģentam, ir īsti pa zobam, viņš jau mums spoži pierādījis. Šoreiz skanējums un emocijas būs vēl košākas, jo orķestrim un diriģentam piebiedrosies arī divi starptautiski pazīstami operdziedātāji no Spānijas - soprāns Sonja de Munka un kataloniešu tenors, Starptautiskā Frančesko Vinjas konkursa un tajā piešķirtās Plāsido Domingo speciālbalvas laureāts Alekss Visenss. Kopā ar mūsu Valsts akadēmisko kori _Latvija_ veidosies pilnasinīgs sarsuelu āriju, duetu un koru mūzikas vakars. Saistībā ar lielo publikas interesi un faktu, ka visas biļetes izpārdotas, LNSO piedāvā iespēju noklausīties koncerta ģenerālmēģinājumu 28.decembrī Lielajā ģildē plkst.10. Protams, lētāk.
Spāņu soprāns Sonja de Monka LNSO koncertafišā ir jauns, tikai pirms dažām dienām ierakstīts vārds. Viņa uzstāsies sākotnēji solītās kanādiešu dziedātājas Sifaives Makenzijas Edelmanes vietā, kura nevarēja ierasties veselības problēmu dēļ. Taču vilties nenāksies. «Liels prieks par to, ka koncerta solisti būs tieši viņi, jo viņi abi ir spāņi un izcili sarsuelu izpildītāji,» piebilst K.M.Šišons. Sonja de Munka dzimusi un skolojusies Madridē, vēlāk papildinājusies pie Ištvāna Čerjana, Doloras Zādžikas, Viktorijas de Losanhelesas un Volframa Rīgera. Šobrīd viņa mācās pie tenora Daniela Munjoša. Dziedātājas repertuārā ir daudzu operu lomas, tomēr goda vietā ir tieši sarsuelas, kuras viņa dzied sarsuelu teātros Madridē, Ovjedo un citur.
Sarsuelas nepiedāvā vāgneriskas «mīlasnāves», samudžinātus libretus un fatāla likteņa apzīmogotas, traģiskas drāmas. Sarsuelu mūzika un libreta vēstījums ir vienkāršs un viegli uztverams, tie valdzina ar rotaļību, kaisli un aizrautību. Šīs operetei vai dziesmuspēlei radniecīgās izrādes, kurās dziedātie numuri mijas ar runātiem dialogiem un dejām, vispirms krāšņoja svētkus XVII gadsimta Spānijas karaliskajā galmā. Pirmo izrādi Falerīnas dārzs uzveda karaļa rezidencē Sarsuelā netālu no Madrides, no tā žanrs arī ieguva nosaukumu. Laika gaitā arvien plašāk izmantojot spāņu tautasdziesmas un dejas, sarsuela kļuva par vienu no populārākajiem spāņu mūzikas žanriem.