25.VI -28.VI Siguldā,
29.VI Rīgā Melngalvju namā plkst.19
Biļetes koncertzāles Baltais flīģelis kasē un Biļešu paradīzes tīklā, Ls 5-20
Vijolnieks Gidons Krēmers un viņa lolojums orķestris Kremerata Baltica no krīzes nav pārbijušies un rīko jau sesto ikvasaras festivālu Siguldā un Rīgā. «Kad visapkārt runā par krīzi, mēs gribam atbildēt ar optimismu - mūzika vienmēr bija un būs nepieciešamība. Jo, kā teica filozofs Nīče, - bez mūzikas dzīve būtu kļūda. Jaunie, apdāvinātie Kremerata Baltica mūziķi centīsies šo kļūdu nekad nepieļaut! Nāciet ciemos pie mums Siguldā un Rīgā, un jums būs iespēja par to pārliecināties un priecāties!» Gidons Krēmers aicina tūliņ pēc Jāņiem 25.jūnijā doties baudīt mūziku uz Siguldu, kur vispirms luterāņu baznīcā, bet pēc tam trijos vakaros koncertzālē Baltais flīģelis notiks četri Kremerata Baltica festivāla koncerti ar noslēgumu Melngalvju namā Rīgā 29.jūnijā.
Festivālam šoreiz dots nosaukums Veltījums Haidnam un Hindemitam, tā pievienojoties Haidna gadam, ko, atzīmējot Vīnes klasicisma aizsācēja nāves divsimtgadi, šogad svin visā pasaulē. XX gs. neoklasiķa Paula Hindemita sakarā šoreiz neatrodam tik apaļas jubilejas, taču viņš izraudzīts kā Haidna pieejas turpinātājs XX gadsimtā. Taču ļausim festivāla kopsaucēju raksturot pašam G.Krēmeram - festivāla solistam un mākslinieciskajam vadītājam. «Haidns gandrīz visās savās partitūrās uztverams kā moderns mūsdienu komponists. Haidna mūzikā vienmēr var sajust spēles prieku un prieku par spēli ar skaņām. Vēl tālāk intelektuālās spēlēs iet Hindemits, un to pašu impulsu atradīsiet arī pārējos skaņdarbos, kas skanēs festivālā - vai nu tas būtu Plakidis, Gliers, Šnitke vai korejietis Isang Juns,» stāsta G.Krēmers.
Piecos koncertos dzirdēsim pianisti Katju Buniatišvili, orķestri Kremerata Baltica, tā solistus un kameransambļus. Diriģēs Andress Mustonens. Savukārt festivāla īpašais viesis būs komponists Stevans Kovāčs Tikmaijers (1963), kurš speciāli orķestrim Kremerata Baltica uzrakstījis vairākus jaundarbus. Tie šeit piedzīvos pasaules pirmatskaņojums ar paša autora - diriģenta, pianista, kontrabasista - piedalīšanos. S.K.Tikmaijers, kura būtību trāpīgi raksturo apzīmējums «spurainais Balkānu dēls», dzimis bijušās Dienvidslāvijas pilsētā Novi Sadā, pārstāv Ungārijas nacionālo minoritāti, kopš 1991.gada dzīvo Francijā. Paša izveidotajā Tikmaijera apvienībā viņš spēlē mūziku jaunā džeza un avangarda roka stilā. «Kompozīcijā jācenšas izprast pasaule, kurā dzīvojam. Taču mūslaiku pasaule kļūst arvien sarežģītāka, un apmaldīties kādā no tās aklajām ieliņām kļūst arvien vieglāk,» S.K.Tikmaijers paudis intervijā žurnālam Mūzikas Saule.